Mikrolagy ve všech hrách

Po předělání komponentů do nové skříně mám ve všech hrách mikrolagy. Po spuštění pc po složení sem neměl ovladač od grafické karty, sám se nainstaloval windowsem, následně jsem stáhl originální ovladač k grafické kartě. Hry jedou na 60FPS+ a pořad mirkolagy párkrát za minutu. Zkoušel jsem i staré ovladače grafiky, ale pořád stejný problém, odinstalování všeho od grafické karty přes program DDU a čisté nainstalování aplikací Radeon Software (grafika AMD radeon R9 380 4GB MSI). Přetrvává to i při nejnižším nastavení herní grafiky. Teplota procesoru max 65 stupňů, GPU max 68 stupňů a je využita na 100%, dříve sem míval max teploty GPU klidně i 75 stupňů a ventilátory jely na max, teď jedou na 40%, teploty procesoru zůstaly stejné, takže usuzuji, že za snížení teplot nemůže nová PC skříň. Tak si myslím, že něco omezuje výkon grafické karty i když ve správci úloh je využita na 100%. Moc děkuji za případné rady už si nevím co dělat.Intel core i5 8600 16GB 3200MHz RamZákladní deska Asus prime Z370-P

Odpovědi na otázku

Evidentně nějaké tvoje údaje nebudou pravdivé.A co jsi změnil? Co jsi při tom přendávání do nové skříně udělal? Když jen přehodíš komponenty do jiné skříně, tak pokud vše správně zapojíš, tak ti nemohou zmizet ovladače!!!! OS ti prostě naběhne, jako když to bylo ve staré skříni. PC ani nebude vědět, že se něco dělo.

Jo a napiš, co byla stará skříň, a co je nová. A proč došlo k přehození?A jsi si jistý, že no skříň má lepší airflow? Chvíli mi trvalo, než jsem to našel, ale pamatuji si to správně. U této desky totiž nějaký genius nechladí všechny fáze napájení pro CPU, ale jen 3 ze 4. A pokud by teplota napájení byla hraniční, tak se to může projevit přesně popisovaným způsobem. https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.phpMožností, co je špatně, je ale samozřejmě více.

Důvod výměny skříně byla poničená bočnice, stará Zalman S3 + 3 ventilátory na víc, teď mám SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB, instalování ovladačů taky nechápu nijak sem do ničeho nezasahoval.

Tak to prostě otestuj. Nahraj si třeba MSI afterburner, nastav si ho, aby ti ukazoval i jednotlivé snímky za sekundu (frametimes) a zkoumej. Něco ti to ukázat musí.

MSI afterburner mám, takty mám nastavené v základu. Forza horizon 5 - kolem 70FPS občas klesne na 50FPS, ale mikrolagy jsou i při 70,Farming simulator 22 - Vsync 60FPS max , semtam na chvíli 45FPS, mikrolagy pořád, před tímto problémem sem mikrolagy neměl ani při těch cca 50FPS

Ale to co ty popisuješ neuvidíš na FPS. Ty si musíš nechat zobrazit min a ideálně tento graf (ten dole na videu). https://www.youtube.com/watch

Pokud to ve staré skříni nedělalo a v nové ano, tak jsi zjevně do něčeho zasáhnout musel. Celkem logicky, výměna plechů nic takového způsobit nemůže, to je ti snad jasné Pokud jsi nevzpomeneš, co jsi tam třeba nechtěně udělal, tak je jediná možnost, že jsi něco poškodil mechanicky.

Od té doby co to dělá, mi to ještě někdy napíše při spouštění hry v systému vypršel časový limit ovladače. Ničeho co by jsem mohl udělat špatně si vědom nejsem, nenapadá někoho, co jsem mohl způsobit?

udělal jsem benchmark procesoru aby jel na 100% a na VRM se udržel prst celou dobu, takže teplotu odhaduji nějak kolem 70 stupňů, zas něco jiného to bude v zavřené skříni, ale podle mě tato věc to nezpůsobuje

"myslím, že něco omezuje výkon grafické karty i když ve správci úloh je využita na 100%"no.. a co jí tedy v tom správci úloh vytěžuje ?? Je tam sloupeček GPU a v něm přesně vidíš jaký proces a kolik % zatěžuje grafiku... Nebo to tam není ??

Kolem 90% ji vždy využívá hra, jediná možnost co mě napadá je, že ji zdroj nedává dostatek proudu, zdroj jsem ale neměnil

90 % je už dost na hraně a asi se prostě přehřívá - to poznáš třeba v tom Afterburnetu že snižuje frekvenci.. To by mohlo dělat ty lagy.Sniž detaily. Tohle určitě není grafika na FullHD a pokud tak musíš s detailama ve hře dost dolů - pak se to přeci musí nějak projevit.Co VRAM na kartě ? není při hře plná ?

VRAM není plná, teploty max do 70 stupňů

Nepomohlo právě ani snížení detailů, je to pořád stejné na vysoké i nízké detaily

"Po spuštění pc po složení sem neměl ovladač od grafické karty..."... takže ty si jen komponenty přeskládal do nový boudy a po zapnutí tam nebyl ovladač grafiky ?? Divný ne ? Nic se jak tvrdíš nezměnilo, ale OS tu grafiku najednou nepoznal ?

Ano jen jsem to přeházel, OS grafiku nerozpoznal, s grafikou jsem nic nedělal, jen vytáhl položil na stůl a pak dal do nové bedny

tak to je dost divný.

Proste odstran ovládač špeciálnym softwerom ktorý odstráni úplne všetky súčasti aj reg kľúče reštartuj a nsonstaluj nový. AMD aj NVIDIA ma taky remover a daj vedieť čo pomohlo

Už jsem vyzkoušel, ale nepomohlo to, děkuji za nápad

Ahoj , no měl jsem zcela identický problém zkoušel jsem kde co. Ale pomohlo až nastavení grafické karty nVidia .

No já mám bohužel AMD a zkoušel jsem nastavovat kde co a nic nepomohlo. Možná by šlo nastavit něco jinak, ale už si nevim rady.

moje oblíbená hláška-bůhví co jsi p0kurvi*, dej čistou instalaci windows a když to bude stejny-tak to dej někomu kdo tomu aspon trochu rozumí ty jelito