» Poradna » Mobily

Mikrofon u tabletu android, notifikace že nahrává

Existuje nějaká aplikace která by me upozornila kdy je využíván mikrofon k nahrávání? Nejde mi o to ho vypnout, ale jen vědět že prostě pracuje a nahrává. Něco podobného jako je u web kamery ta dioda. Děkuji předem za případné tipy.

Odpovědi na otázku

Neexistuje. Jedna aplikace nemuže sledovat činnost jiné aplikace (oddělení z bezpečnostních důvodů), takže nemůže ani poznat, že nějaká aplikace využíva mikrofon. Ono by to šlo, ale musel by to výrobce telefonu přímo zabudovat do systému, dodatečně to tam dodat nejde.

Jedině, že by tohle podporovala nějaká alternativní rom, např. cyanogenmod. Jinak to do systému nedostaneš.