» Poradna » TV, audio a video

Mikrofon u sluchátek funguje jen přes jacka, ne přes usb

Zdravím, potřeboval bych pomoc. Už třeba půl roku mám sluchátka HyperX Cloud Alpha S a vše fungovalo v pořádku. Najednou mi ale přestal fungovat mikrofon, když sluchátka připojím přes usb. (jsou tam dvě možnosti - přes usb a přes jacka). Přes jacka mi normálně funguje, ale jak ho připojím přes usb, neprojde přes něj ani zvuk. Radši bych to měl připojené přes usb, tam si můžu mikrofon ztlumovat přímo na sluchátkách atd. Nikde na internetu jsem nic nenašel, tak se ptám zde.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

vyskusaj na inom pocitaci, ked je vsetko spravne nainstalovane ale mic nefunguje tak to daj reklamovat.

Neprovedl jsi náhodou aktualizaci firmwaru sluchátek? Pokud ano, tak se jedině zkusit vrátit na předchozí verzi.

Obávám se, že s tímto ti poradí pouze HyperX, takže jim buď napsat do chat podpory nebo na Reddit HyperX.

Pro ostatní, ano HyperX skutečně vydává firmwary pro jejich periferie. Sám jsem si takhle málem odrovnal mikrofon HyperX SoloCast (aktualizace firmwaru se nezdařila, mikrofon přestal svítit a Windows jej poté detekoval jako Realtek audio zařízení) . Musel jsem poté rozbalit jejich updater, přepsat v konfiguračním souboru ID hardwaru na Realtek a poté už se updater chytil a mikrofon opět začal fungovat.

Mam taky isty problem teraz, co presne si prepisal @SGvagon ?