Mikrofon a zvuková karta nespolupracují

Ahoj, potřeboval bych poradit. Již delší dobu mám mikrofon Yenkee YMC 1030. Jsem s ním spokojený, ale moje zvuková karta nemá dostatečný výkon na zvládnutí kondenzátorového mikrofonu. Koupil jsem si tedy zvukovou kartu Behrlinger um2. Ze základu není možné do zvukové karty zapojit jako vstup jack 3,5mm, koupil jsem tedy redukci ze 3,5 na 7,3, který již jako vstup do karty zapojit jde. Každopádně něco nefunguje. Mikrofon při zapojení do počítače funguje, jen trochu šumí a zvuk není moc dobrý, kartu jsem ozkoušel elektrickou kytarou, vím tedy že funguje. A redukce.. Tu jsem použil do karty pro přenos zvuku do sluchátek, taky bez problému. Nevím čím by to mohlo být, zkoušel jsem různě hýbat s konektory, vše je zapojené nejtěsněji jak to jde. Prosím vás o radu.

Odpovědi na otázku

Nemáš ten vstup nastavený na linkovou úroveň? A Místo redukce 3.5 na 6.3 Jack bych radši použil normální mikrofonní kabel (XLR samice - XLR samec), i když to asi nebude příčina.

Jakou linkovouu úoveň myslíš?

Zapojuješ to do vstupu 1 (vstup 2 je jen pro nástroje)? Pokud jde o kondenzátorový mikrofon, zkusil bych zapnout phantom napájení (je to ten přepínač 48 V), otázka je, zda to phantom napájení nejde jen do XLR konektoru. Taky je možné že u toho combo konektoru na vstupu 1 slouží jako mikrofonní vstup jen ten XLR a ne ten jack - takhle jsem se kdysi taky trápil s mikrofonem s jackem, než jsem koupil redukci s XLR a začlo to hned fungovat. XLR kabel je navíc u studiových mikrofonů standardem, při správném zapojení je velmi odolný proti rušení.

Dobře, díky moc. Mám právě objednaný XLR kabel, tak snad to už bude fungovat. To napájení zapnuté mám, ale také jsem si říkal, jestli náhodou není problém v tom, že to ten Jack neprenese.