» Poradna » Notebooky

Migrace z HDD na SSD

Zdravím pořídil jsem si SSD 256GB a potřeboval bych co nejjednodušším způsobem přenést data (system + app) z 1TB HDD na již zmíněné SSD (data na HDD zabírají méně jak 170GB). Jaká je nejlepší cesta v případě notebooku ?

Odpovědi na otázku

Připoj oba disky do nějakého "normálního" PC a vyklonuj.

tuto možnost nemám

Tak něco udělej, abys toto možnost měl. Je to nejednodušší způsob. Nebo snad ve tvém širokém okolí nikdo PC nemá?A použitím Acronis True Image ve verzi 2019 ani nebudeš potřebovat řešit rozdílnou kapacitu disků, klonovací program nastaví velikosti svazků přesně podle potřeby Windows.

P.S.: pokud nemáš v okolí klasické PC a dokonce nemáš připravený klonovací program (potřebuješ jej teprve získat, připravit k použití a naučít se s ním pracovat), tak nejschůdnější cestou je navštívit nejbližší servis PC. Ten ti to během půlhodiny všechno provede.

Už jsi někdy vyměňoval disk v NTB?

Za mě Macrium Reflect Free. Bláboly o Acronisu jsou bláboly, protože se vsadím, že ho nemáš koupený. Jiné klonovací softy (třeba Aomei) ve verzi free vyžadují stejnou velikost oddílu, což samozřejmě také nemáš.

Tak Acronis nabízí krom Samsungu snad každý výrobce SSD zdarma. Ten Acronis je ve starší verzi a okleštěný, ale, klonování a backup disků umí dobře.Samsung má pak svoj vlastní klonovací SW.

Pri 170GB dát čió chceš prenášať je najlepšia cesta ísť do obchodu a kúpiť si SSD najmenej 500GB ! A potom začať uvažovať nad migráciou. Data nie je systém, app. to je povinnosť ! data sú pesničky, filmy, hry ...atď.

Kúpiť/požičať redukciu USB/SATA, pripojiť nový SSD disk a klonovacím softom (skoro každý výrobca ho dáva na svojich stránkach zadarmo) naklonovať starý systém na nový priamo za chodu systému. Vymeniť disky. Už roky to tak funguje. Prípadne v servise ti to urobia za pár kaček na počkanie. To je všetko Prečo, ako , za čo, načo, malá kapacita, aká je životnosť a na všetky podobné otázky a pseudorady miestnych odborníkov sa vykašli. Fakt čumím, že na jednoduchú otázku dostaneš toľko zbytočných a občas primitívnych odpovedí