» Poradna » Windows (a jiné OS)

Migrace Office 2013

Ahoj, mám dva notebooky, které jsem odkoupil včetně kancelářského balíku Office 2013 od bývalého zaměstnavatele. Oba nyní potřebuji přeinstalovat a mám problém, že nemohu najít od jednoho notebooku krabici s licenčním kódem k instalaci Office. Historicky byl Office instalovaný přes IT oddělení. Netuším proto, zda je tento product key přiřazen k nějakému Microsoft účtu. Dá se licence nějak přenést či migrovat již nainstalovaná? Na notebooku je Win7. Jedná se o kancelářský balík Office 2013 pro podnikatele. Děkuji!

Odpovědi na otázku

možno skús nejaký program, ktorý ti vyhľadá v systéme použité sériové čísla produktov, tie si môžeš potom uložiť a použiť na tom istom zariadení znova, mohlo by to fungovať

zkus ProduKeyhttps://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_view...

Co bylo na kupní smlouvě uzavřené se zaměstnavatelem?

Na FA bylo konkrérní zařízení s kancel. balíkem Office.

Znám zaměstnavatele, kteří odprovávají staré notebooky, ale bez licencí. Ve firmě vuyžívají firemní, kdo si to koupí, musí si licenci zařídit sám. Jsi si určitě jistý, že jsi odkoupil i licenci? Opravdu tvoje firma nakupuje licence po jedné a nikoli multi?

Ano, byly to opravdu krabicové licence, žádné multi.

Microsoft office od verze 2013 jsou vázané na Microsoft účet. I kdyby jste získal SN, tak bez přístupu na daný účet, se Vám tento software nepodaří aktivovat. Licence bohužel nelze přenést na jiný účet.

Office 2013 lze aktivovat i bez MS účtu pouze s Produkt Key. Záleží na typu licence.Přechod na čistě aktivaci skrze MS účet byl až od verze 2016.

No možná se mýlím. Ve firmě jsme verzi 2013 přeskočili. Ale podle informacích na webu Microsoft jsem došel k dojmu, že už od verze 2013 je potřeba účet.https://support.office.com/cs-cz/article/p%C5%99ihl%...

Záleží jaká je to licence MS Office. Pokud to byla licence v rámci nějakého multilicenčího programu co využívala firma, neměla by se správně využívat mimo firmu. K aktivaci se totiž používá multilicenční klíč společný např pro 50 instalací.Pokud to byla jednotlivá licence nakoupená přímo s PC např formou OEM (třeba dodával Dell / HP ke svým ntb) lze licenci opět prodat a aktivovat daným klíčem. Teny by jste v takovém případě měl mít u sebe a mělo by jej být možné získat z běžícího stroje.

K druhému notebooku mi normálně dali i krabičku, kde je karta a na té je product key. Ten už jsem si tudíž na tom jednom notebooku po čisté instalaci OS nahrál v pořádku. K tomu druhému se bohužel tehdy krabička nenašla... V obou případech jde o stejnou edici krabicového provedení a řadu Office 2013 pro podnikatele. Netuším tedy, zda je nějak spojená s nějakým Microsoft účtem či by šlo nějak vytáhnout z notebooku. Zkoušel jsem Powershell scripty, které mi ale vypíší vždy jen posledních pět znaků produktového klíče. To mi bohužel při instalaci nestačí... Productkey ani podobné SW Office vůbec nedetekují. Zobrazí pouze licenci WIN. Ještě jsem se dočetl, že aktivační soubory se ukládají někde do nějakého adresáře v systémové složce Windows. Nemá s tímto někdo nějaké zkušenosti, zda by nešel udělat backup a nějaký následný restore?