» Poradna » TV, audio a video

Midi převodník nefunguje

Dobrý den, dnes mi přišel USB MIDI převodník od premium cord který jsem si zakoupil pro propojení počítače s klávesami Yamaha YPT 220.Bohužel po zapojení do PC mi to nijak nereaguje.. volal jsem přímo i tam kde jsem to kupoval aby mi poradili a nikdo nic neví...Je to kabel, na jednom konci je USB ve prostřed je krabička se třemi ledkami a jedna svítí na mě červeně.. a na druhém konci je MIDI out a MIDI in.Najde se tu někdo kdo by mi poradil jak to mám propojit aby mi to fungovalo? =)Mockrát děkuji

Odpovědi na otázku

Propojit podle manuálu, včetně dodržení pořadí zapínání propojených zařízení.

V manuálu je jen a pouze co to je midi.. nikde tam není sekce jak napojit midi... ale zkoušel jsem to několika způsoby... ale furt mi převodník midi to usb svítí červeně...

Mam podobnej "oteklej kabel". Ja si u svyho nabehl u popisek "IN" a "OUT" s sipkami co jsou na tech DIN konektorech. U mne plati:Yamaha IN - prevodnik OUT (neni nutny pokud se neocekava ze PC bude hrat pres klavesy)Yamaha OUT - prevodnik INCervena LEDka se rozsviti az po pripojeni k PC (a po zapnuti klaves mi zacne blikat zluta LEDka)(prestoze podle sipek na konektorech by clovek rekl ze "IN" je do "IN a "OUT" je do "OUT". Dokonce se pri takhle zapojenym prevodniku bez pocitace rozsviti cervena LED).

Ja to mam teda k Macu, zadna instalace nebyla potreba.

V manuálu je to ale přesně tak i popsané. Do MIDI IN na klávesách patří kabel OUT, do MIDI OUT patří kabel IN převodníku.

Ja k tomu zadny nemel. Proste jen kabel.

Ja nerikam ze chyba nemuze byt na me strane, ale kdyz se clovek koukne na ty kabely a jejich konektory co lezou z prevodniku, tak ses na tom 50:50.Paradoxne kdyby prevodnik nemel primo kabely, ale DIN samice (IN/OUT), tak je to jasnejsi.

Asi nechápu, o čem píšeš. Na převodníku jsou kabely s DIN samci, na klávesách jsou DIN samice. V návodu ke klávesám je propojení s dalším MIDI zařízením nebo s počítačem jasně vyobrazené.

Ze koukas na tohle: https://ibb.co/hmZwF8gTo si fakt muzes hodit minci, pac to muze znamenat jak "kam to patri", tak "co to je".

Proste jen ze kdyz klavesy, sampler, prevodnik konci DIN samicemi a ty mas extra kably s DIN samcema na obou koncich, tak k takovymu dvojimu vykladu nedochazi.To je fuk.

Ano, na tohle. A co kam patří fakt na házení minci nebylo, protože jsem před tím koukal na tohle https://ibb.co/G95M1qL

Takovyhle obrazek nikde nemam.

Nevím, jaké máš klávesy. V manuálu k těm mým je to v sekci Transferring Performance Data To and From Another Instrument.

U mejch je pouze toto: https://ibb.co/KKwZPj3

Ano. A nad tím je jasný popis funkce konektorů:The PSR-410 MIDI IN connector receives MIDI data from an external MIDI device which can be used to control the PSR-410. The MIDI OUT connector transmits MIDI data generated by the PSR-410 (e.g. note and velocity data produced by playing the keyboard). Takže vstup do převodníku musí přijít do výstupu z kláves a výstup z převodníku do vstupu kláves.

Kristova noho, ale ja neresim popis na klavesach. Tam je to v pohode.Nejednoznacny jsou konektory s jejich popiskama a, a to predevsim, sipkama.Zapomen na to, ja s tim problem nemam. Tak to holt cas od casu zapojuju nadvakrat.

"Nejednoznacny jsou konektory" - konektory na tech kablech od prevodniku.

Ano, my s tím problém nemáme a Potkyč už na to přišel, nebo ho to už nezajímá. Takže vyřešeno.

A to je fakt takový nepřekonatelný problém ty konektory zkusit prohodit?

Samo ze ne, jak myslis ze jsem to rozchodil u sebe.To se zeptej puvodniho tazatele. Ja s timhle zacal jen proto, jestli nahodou neresi prave tohle.

Jo promiň, trochu jsem se ztratil kdo je tazatel.

Předpokládám, že příslušný USB-MIDI ovladač máš nainstalovaný.

Nic jsem neinstaloval... volal jsem přímo do premium cord a tam mi řekli, že po zapojení USB to počítače se ovladač sám nainstaluje... a potom právě yamaha má další ovladač který se má nainstalovat.. ale ten když chci nainstalovat tak mi napíše že neni žádný zařízení připojené

Používám UX16, tohle bude totéž. Jestli ale premium cord opravdu prohodili IN, OUT, jak píše Hugo, musíš prověřit sám.

Používám tyhle převodníky sice běžně, ale celkově vlastně nechápu, co je za problém. K čemu instalovat další ovladač pro ty Yamaha klávesy? Celá ta diskuse je zmatečná, spíš to vypadá, že nevíte, co vlastně chcete docílit a nevíte ani, jak funguje midi...

V některých recenzích uvádějí, že je prohozené značení MIDI IN a OUT.Takže zkoušej.

Jak psali i jiní zde, také mám podobný kabel a do kláves zapojuji DIN konektor MIDI IN (i když z kláves je to v podstatě OUT). Když jsem to zapojil blbě, tak červená LEDka jenom svítila a samozřejmě to nefungovalo.

Ano, přesně podle manuálu.