» Poradna » Programy

MIDI a yamaha psr 250

--------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den.Na hře používám klávesy YAMAHA PSR 250.Na sobě kytaru na kterou hraji na 80%.Hraji MIDI z disket.Objednal jsem si harmonizer TC HELICON HARMONY M.Budou s tímto harmonizérem komunikovat?Dozvěděl jsem se že tento typ se řídí pomocí hraných( nemám moc možností) nebo nahraných akordů v midi kanále.Na úpravu používám CUBASE VST 32 (umím jen transponovat,stříhat,měnit nástroje a rychlost).Prosím jak se nahrává do midi kanálu harmonická linka?
Moc děkuji Zdeněk

Odpovědi na otázku

Kytara komunikovat nebude (asi nemáš MIDI guitar nástroj, HELICON nebude reagovat na audio, tedy na reálny zvuk), a pokud má jakýkoliv klávesový nástroj MIDI in - MIDI out, HELICON bude reagovat na zadávanou harmonii, musíš ji zadávat současne se zpěvem, tedy současne hrát a zpívat - vstupy musí být přesne načasované a spěv musí být intonačně velmi přesný, protože HARMONY - M nemá intonační korektor - každá falešná notička bude spracovaná (vznikne hrozivý intonační chaos), protože HELICON neví, že spíváš falešne - to umí částečně upravit intonační korektor, který, jak už bylo řečeno - HELICON nemá.... Harmonická linka v MIDI se nahráva jako cokoliv jiné, jsou to stále datové informace - třeba nastavit stejné kanály ve vysílači a přijímači (v klávesách je možné nastavit acc. out v menu) - jenom ne č.10, to je vyhrazené pro bicí. HELICON - M je zkonstruovaný PŘEDNOSTNĚ na živé hraní klávesáka, řídí se tím, co zadáš inlive... pokud jsi na tom s hrou na klávesy trochu pozadu, anebo technicky méně zdatný, HELICON - M nebude "poslouchat"... Kdyby se ti nedařilo, mohu HELICON odkoupit, když ho nevyužiješ (jsem klavírista s dlouhou praxí).

Dobrý den.Před 3/4 rokem jste mi odpovídal na TC HELICON HARMONY MDal jsem na vaší radu.. Už ho asi máte (napsal jste mi že by jste ho odkoupil).Koupil jsem klávesy yamaha psr 8000-ty ho maj zabudovaný a chodí perfektně.Ještě jsem ho nezapnul.Dnes ho dám na internet do inzerce.Stál přez 8000 a prodám ho za 6000.Prosím kdyby jste ho chtěl--nebo pro někoho jinýho napište.S pozdravem Zdeněk Janoušek

Prosim kontakt, na pana, ktory pise toto:.....Helicon M nemá intonační korektor - každá falešná notička bude spracovaná (vznikne hrozivý intonační chaos), protože HELICON neví....Potrebival by som info, reps, ktory HELICON ma intonacny korektor, kde i pri nejakej chybicke, by to bolo lepsie.A tiez.. na ktory HELICON sa daju zapravit az 2 mikrofony naraz? Vdaka.