MidEnd herní PC - Win 10 nebo Win 7?

Zdravím, můj PC je taková ta střední cesta. Po výměně grafiky a koupi SSD jsem se rozhodl nainstalovat si Windows 10. Dřív jsem používal Windows 7 a občas se mi při hraní nebo při běžném používání PC zdá, že na "sedmičkách" měl hladší chod. Občas se mi to zdá i při hraní CS:GO. Měl bych se vrátit na 7 nebo jít s dobou a zůstat na 10?CPU: C2Q Q8200 StockGPU: Asus Phoenix GT1030RAM: 4GB, Sháním 2x4GB ale nechci kupovat nové do staršího PC

Odpovědi na otázku

Starsie CPU, Low end grafika. Osobne by som este dolozil RAM na 8GB (myslim, ze kazdy MB pre tento CPU by mal 8GB zvladnut) a ostal na W10.Samozrejme W10 cista instalacia, nie nejaky upgrade z W7...

RAM kupis na bazare, ale daj si pozor, aby to neboli nejake nefunkcne alebo poskodene. Idealne najst predajcu z blizkeho okolia a dohodnut sa tak, ze si ich najskor otestujes.

Ano ano, přesně tak to dělám.

Ano RAM sháním různě, jen nechci kupovat nové protože stejně je v plánu do roka vyměnit skoro všechno.

Tak po vymene po roku by som uz urcite isiel do Windows 10. Ked sa jedna o hry a nie o nejake firemne prostredie s Active Directory, tak rozhodne W10.

Ano, většinou na hry a prostě domácí použítí. Díky za rady :)

1. "MidEnd" je nesmysl. Je low-end, hi-end a kdyz tak mid-range2. Desitkam se vyhni pokud to jde a nepotrebujes je kvuli nejake specialni aplikaci. Je to nedodelek, ktery s kazdym updatem prinasi jenom dalsi a dalsi problemy.

OTV dnesnej dobe solidarity sa uz casto udava aj Entry level, Enthusiast, a Professional :)To preto, aby sa nejaky zakaznik nahodou neurazil a nespachal samovrazdu, ked zisti, ze jeho zariadenie je low-end :)

Jak jsi přišel na to, že skoro 10 let starý CPU a nejnižší grafika z aktuální řady, která ani na hry není (herní lowend je GTX 1050 / GTX 1050 Ti) by měl být "MidEnd"? Nehledě na to, že ve středu žádný konec není.Je to absolutní starý lowend, nic víc, spíš míň. Dnešní herní lowendové PC (něco ve smyslu G4600 / R3 1200 + GTX 1050 Ti / RX 560 4GB + 8GB RAM) má podstatně vyšší výkon.Windows používej ten, který ti vyhovuje a který na tvém HW běží nejlépe. Což jak popisuješ, tak W10 není.