» Poradna » Ostatní

Microsoft Word - počet znaků na řádek

Zdravim, chtěl bych se zeptat, kde se dá ve wordu nastavit maximální počet znaků na řádek a maximální počet řádků na stranu? Je to z důvodů předepsaných pravidel na normostrany, takže by to tam někde být mělo.... Díky....

Odpovědi na otázku

Normostrana je jen oriantační pojem, neřeš to. Nastav si okraje, velikost pisma a rozestup mezi řádky tak, aby to zhruba vycházelo. Jinak nad tím strávíš zbytečně času a k ničemu to nepovede.Předpokládám, že nechceš použít neproporcionální písmo (courier new apod.)