» Poradna » Programy

Microsoft Visual Studio C++

Opsal jsem jeden jednoduchý program z knihy C++ kompletní průvodce vývojáře - S. Prata, s názvem convert.cpp a jeden příkaz : int stonetolb(int); // funkční prototyp mi při překladu ohlásil chybu č. C2447 {: Chybí hlavička funkce. (Formální seznam ve starém stylu?) }. Já bohužel nejsem v C zkušeným programátorem, tak tomu hlášení moc nerozumím. Co je prosím vás špatně?

Odpovědi na otázku

programujete.com tam se ptej

Tak dle chyby to jasně popisuje co tomu vadí. Ale bez toho kodu to asi těžko půjde vyřešit -> ukazuje to často i řádek kde je chyba.. tzn. možná jen drobnost v synatxi, nebo tak něco..

ten kod zazdielal pak0 aj ked je z inej knihy.

ajo.. ale tam pak podle mě stále platí to, že někde udělal překlep při opisování. Vynechal složenou závorku, či tak něco, an těch pár řádcích moc není kde udělat chyba... tzn. ať hodí screen ze svého kodu (tady jen víme, co měl opsat, ale nevíme, jeslit tomu tak je)

no skor sa musi naucit ako taketo chyby riesit a z vlastnej skusenosti viem,ze preklepy sa velmi tazko hladaju. clovek sa snazi cely den a kod napise pomaly na jedno sedenie, ale nakoniec ho odrovna blba neukoncena zatvorka :)

Zkus prohodit pořadí funkcí. Napřed mít deklaraci stonetolb a pak teprve main.V main totiž voláš funkci stonetolb, která ale ještě nebyla deklarovaná...