Microsoft Video 2 - kodek pro MPEG4

Omlouvám se na Silvestra s dotazem  - začínám s TV tunerem a nahráváním.Na TV  kartě MSI TV@nywhere Plus lze nastavit CAPTURE - nahrávání m.j. MPEG4, ale jako doporučený kodek je uváděnMicrosoft Video 2. Na počítači s WIN XP SP2  jsem ale dohledal, že mám jen kodek msvidc32.dll 5.1.2600.0 (xpclient.010817-1148) Microsoft Video 1. Když použiji jen tento, bude se mi nahrávání komprimovat také do MPEG4  ?Pokud to nestačí, kde a jaký kodek mám stáhnout, zatím jsem nalezl jen mpeg4.zip obsahující soubor mpg4c.dll - ale je to z roku 1999 tal se to obávám nainstalovat. Moc děkuji za radu pro téměř důchodce, které se nechce na Silvestra blamovat....Děkuji a všem PF 2006.

Odpovědi na otázku

Neinstalovat!!!!!        DivX Pro 6.1 Codec to si nainstaluj...

no pokud to počítač stíhá do divx 6 proč ne, já ale používám vždy loosles kodek huffyuv a pak provádím úpravy ve virtualdubu

Děkuji všem za zájem, ale dosud se mi problém nepodařilo vyřešit. Nainstaloval jsem  DivX Pro 6.1 Codec, software mi už nehlásí, že nemůže s MPEG4 pracovat, takže nahrávání na disk probíhá, ale ve formátu AVI - tedy nekomprimovaném.Mám tyto kodeky: DivX MPEG Video Codec, DivX 6.1 , Microsoft Video 1, software pro MSI (TV plus) vyžaduje pro nastavení MPEG buď Microsoft 1 - 3 nebo DivX.Dosáhnu jen práce s MPEG2.Našel jsem i další kodeky pro MPEG4 např mpeg4 _ms_mp4.zip - ale zda se uvádí, že je to jen pro dekomprimaci.Dá se něco ještě udělat pro to, aby fungovalo  při nahrávání i v  MPEG4 ?Děkuji

Podle extenze nemuzes soudit, je-li to (jelito ) s kompresi. AVI je standardni koncovka pro video, at uz komprimovane, nebo ne - umi vubec ten SW pouzit DivX kompresor?

Na soubor AVI nekomprimovaný usuzuji z jeho velikosti - za několik málo minut nabíhá jeho velikost v řádech desítek až stovek MB, zatímco pri mpeg to narůstá pomaloučku. Film 1,5 hod v mpeg 2 vychází na cca 4 GB, v avi by asi nestačil HDD 80 MB.DivX kompresor je uveden v nabídce - stejně tak jako Microsoft 1, 2 či 3.