» Poradna » Windows (a jiné OS)

Microsoft store

Na radu jsem odinstaloval Microsoft Store, přestalo chodit počasí, kontakty Lidé, blbne Pošta win 10, Gmail kontakty. Nenašel jsem způsob, jak nainstalovat zpět.Děkuji za případnou laitskou radu Štarman

Odpovědi na otázku

Priste se nestourej do neceho cemu nerozumis... a nejsnazsi bude cista instalace systemu

Proč jste to dělal? Je to systémová aplikace, takže když ji odinstalujete, tak se vám rozhodí půlka systému.

Rozhodi se jen dalsi bloatware ktery je provazany s MS Store, smula pro OP ze jich zrovna tolik pouziva. Pro zakladni beh systemu (Win 10 Pro v mem pripade) neni MS Store potreba jinak by ho obsahovala i LTSC verze..

LTSC verze vůbec není určena pro lidi, to jsou verze do kiosků a podobných zařízení. Takže vyvozovat něco z toho, co obsahuje LTSC, je poněkud nepředložené.Odinstalovat Store z Windows je něco jako odinstalovat Google Play z Androidu (kdyby to šlo).Jak obnovit Store je (ovšem anglicky) třeba tady:https://www.winhelponline.com/blog/restore-windows-stor...

Sam ses kiosek Samozrejme ze MS nepotrebuje aby se pouzivala verze bez Store a dalsiho bloatware..Proc asi jsou LTSC tak drahe se slozite ziskatelnou licenci kdyz toho obsahuji min Ale chapu ze to neni pro BFULTSC = "A version of windows 10 that is completely free of bloatware (no Microsoft store, no preinstalled apps like candy crush, no tiles on start menu, no Cortana, only windows search, no edge, only Internet explorer). It only gets security updates instead of feature updates, and has support for 10 years. Best version of windows 10 IMO. FYI it was originally called LTSB (Long term servicing branch) and was renamed to LTSC (Long term servicing channel). "

Děkuji, ale nepomohlo to

Na konci máte, že když to nepomůže, máte vytvořit nového uživatele, který to bude mít.

Kdo ti to poradil tak ať ti poradí jak ho nainstalovat spět. Nevím proč se do toho hrabeš když tomu nerozumíš, někdo ti doporučí ať skočíš ze skály tak taky skočíš.

Zkusit obnovení systému.

Blbá rada ... kdyby sis něco přečetl, tak i největší čističi nedoporučují MS Store odinstalovat.

Nejvic to nedoporucuje sam MS:https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4339074/removi... to ale asi neni prekvapeni Naopak nejvetsi cistici uz vetsinou zadny MS Store nepotrebuji, protoze nemaji nainstalovane nic s cim je MS Store provazany..

Laitskou radu dostaneš, nehrab do něčeho, čemu nerozumíš a teď to svěř někomu zkušenému, ať ti přeinstaluje systém.

https://www.youtube.com/watchTady instaluje Microsoft Store i na LTSC verze ktere to jinak vubec neobsahuji

Tady máš výpis možností, jak opravit Windows 10. Osobně bych rovnou šel na bod 10: http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_10_zc...

Děkuji a udělám reinstalaci.

Stačí založit nového uživatele, přetáhnout si do něj svá data a toho aktuálního smazat.