» Poradna » Windows (a jiné OS)

Microsoft store neexistuje na windows 11

Dobrý den,už nějakou dobu se snažím vyřešit problém, ale už jsem vážně v koncích. Na mém notebooku, kde mám windows 11 mi nejde rozjet Microsoft store, nejde mi ani najít (jednoduše neexistuje)Nedávno jsem si koupila hru s tímto účtem, mám launcher na ploše, ale kdykoli ho rozjedu, napíše mi to, že neexistuje aplikace. Když si zkouším ho koupit (zadarmo samozřejmě) tak mi to nejde, mohu klikat na tlačítko "get" kolikrát chci ale nic se neděje (pomáhá to maximálně s mým teď už velice těžko ovladatelným vztekem :D)Zkoušela jsem veškeré způsoby na internetu, všechny restarty ale nic nefungovalo. Nevíte někdo, prosím, co mám dělat? Ve zkratce tedy, problémy mám nejspíš dva. 1) Na mém notebooku s windows 11 neexistuje Microsoft store2) Na internetových stránkách Microsoft store si nemohu nic koupit Děkuji moc všem, kteří se pročetli až sem a nechají mi tu své rady, už jsem naprosto bezradná

Odpovědi na otázku

Já se obvykle toho hnoje MS store snažím zbavit, ale pokud ho potřebuješ, tak spusť powershell jako správce a vlož tam tohle:Get-AppxPackage -allusers Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}.. u Win10 to přidá chybějící aplikaci MS Store, tak možná to funguje i na WIn11...

Díky za radu, toto mi tam vyjelo, takže asi to jako moc na windows 11 nefunguje, ale vážně díky, kdyby byl ještě nějaký nápad co s tím, určitě uvítám každou pomoc. Get-AppxPackage : Přístup byl odepřen.Přístup byl odepřen.At line:1 char:1+ Get-AppxPackage -allusers Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxP ...+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ + CategoryInfo : NotSpecified: (:) [Get-AppxPackage], UnauthorizedAccessException + FullyQualifiedErrorId : System.UnauthorizedAccessException,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.GetApp xPackageCommand

před takovouhle instalací je třeba vypnout omezenípusť powershell jako admin a napiš (bez uvozovek):"Set-ExecutionPolicy unrestricted"pak nainstaluj ten store tím příkazem co ti psal výšea potom zase zapni restrikce"Set-ExecutionPolicy restricted"

Děkuju moc, vypadá to že toto pomohlo, už mám v pc Microsoft Store, problém je že mi stále nejde ho propojit s hrami. Přesněji řečeno jsem si koupila minecraft ale nejde mi se přes něj přihlásit, píše mi to:"Zkontrolujte svůj účetMinecraft Launcher aktuálně není ve vašem účtu k dispozici. Ujistěte se, že jste přihlášení do Storu, a zkuste to znovu. Tady je kód chyby, pokud byste ho potřebovali; 0x803F8001"Omlouvám se že zas otravuju, ale nevíte co s tím? :D

Xbox aplikaci mas na PC? Ale nejlepsi bude asi preinstalovat ty Win 11, Store jen tak sam od sebe nezmizi a kdovi, co tam jeste budes mit dodrbanyho, uz ted jsi na tom nejspis stravila mnohem vic casu nez s tou cistou instalaci...

A jsi tedy přihlášená k MS účtu ???

Je to jednoduché, nemáš ten PowerShell spuštěný s právy administrátora, jinak to na W10 i W11, kde není vyloženě poškozený OS, funguje

Proč hnoje,jsou tam kvalitní třeba hry zdarma,osobně je používám a bez problémů.

Ve Win 11 samozřejmě je, čili existuje.. Zde je návod jak přeinstalovat Store, 2 metody:https://thegeekpage.com/reinstall-microsoft-store... Pokud to opětovně nebude funkční, pak reinstall system Win 11

Díky za radu, nic moc mi ale nefungovalo. Každopádně už mám microsoft store. Lehce nefunkční teda :D

Lehký dotaz - netunil jsi systém ve směru omezení špehování atd? Store to celkem nemá rád a vyloženě třeba nesnáší vypnuté UAC

Ne, ne. O něco takového jsem se nikdy nepokoušela, nic nenastavovala v tomto směru. Teď jsem to i zkontrolovala pro jistotu

A máš vytvořený účet u MS, když to hlásí problém s účtem?