» Poradna » Programy

Microsoft Outlook - ako skopirovat priecinok na USB kluc

Na počítači s Windows mám Microsoft Outlook. V Outlooku mam priečinky "Doručená pošta", "Odoslaná pošta", ...Občas si nejake emaily presuvam do vytvoreneho priecinku"Dolezite".V priecinku"Dolezite" mam teraz vela emailov, ktore by som si chcel zalohovat na USB kluc, kde by som mohol z casu na cas sa na ne pozriet. Sucasne ale chcem, aby mi tento priecinok "dolezite" a emaily ostali aj v Microsoft Outlooku.Ako sa to da urobit?Dakujem

Odpovědi na otázku

Oznacene maily drag and drop skopirovat do zlozky.

Nejjednodušší záloha jednotlivých emailů je, že si je vyberete a myší je přetáhneto do zvolené složky v průzkumníkovi nebo jiném souborovém manažeru.Takto uložené emaily lze jednoduše otevřít dvojklikem.Poštu lze i zálohovat jako celek - Soubor - Otevřít - Importovat - Export do souboru - Datový soubor aplikace Outlook (PST) - zde vyberete buď konkrétní složku pro zálohování.Ale k takto vytvořené záloze není rychlý přístup. Záloha se musí do Otlooku naimportovat opačným způsobem.

Super. Presne toto som hladal.... to s tym jednoduchym pretiahnutim z Microsoft Outlooku do adresara na ploche.... ze sa vytvoria individualne .msg suborySom prekvapeny, ze ma taketo primitivne riesenie absolutne nenapadlo.DAKUJEM

USB kluce vo vseobecnosti nie su najvhodnejsie na zalohu.

Samozrejme, skor na externy USB harddisk

na archivaci vhodné nejsou, ale když bude obsah pravidelně kontrolovat a dodrží princip zálohy - tedy že na USB bude mít kopii toho co má na PC tak pořád je to lepší než nic. Může i operovat s dvěma flashkama a střídat je.. Pořád je to pohodlnější práce než z externím diskem kterej je náchylnej na otřesy, manipulaci s kabelem atp.

v 2016 a 19 mas *.pst v mojich dokumentoch. V starsich outlookoch niekde v c:\users\"tvojemeno"\local\microsoft\outlook - resp. si v outlooku najdi umiestnenie. A vsetky tie *.pst zalohuj.

Maily můžeš pomocí Outlook Freeware utilit (freeware plugin do outlooku, exportní utilita) hromadně exportovat jako eml, soubory se na dvojlik zobrazí v outlooku.Nebo vytvoř nový pst soubor, nakopíruj do něj složky a maily co chceš. Každý ms outlook dokáže otevřít pst a zobrazit maily, případě tam přidat další, jen před odpojením flash disku nezapoměň pst odpojit z outlooku.

hlavně na usb nekopíruj jednotlivé maily jak ti tu matláci radí.. tak se to nedělá. Pokud v outlooku potřebuješ zálohovat složku (nebo i víc) tak si vytvoř nový datový PST soubor (tlačítko nová položka, další položky, vytvořit datový soubor Outlook) - dáš si ho třeba do C:\mail, pojmenuješ a od té doby máš v Outlooku vlevo další datové úložiště - tam si přesuň svoje složy a maily které chceš zálohovat (kromě doručené a odeslané pošty)Pokud si tenhle .pst soubor budeš pravidelně kopírovat na usb nebo jinam tak bydeš mít zálohu všeho co v něm bude.

“ako skopirovat priecinok na USB kluc”On nechce zalohovat. Ty si ten typ, co psikovi nanuti piskotku aj cez ritny otvor, ked nevie kde ma predok.

"V priecinku"Dolezite" mam teraz vela emailov, ktore by som si chcel zalohovat na USB kluc"