» Poradna » Programy

Microsoft je shit

Zdar,

uz zase penim, mam notebook proc. 2ghz - 2 MB cache, 1gb ram. Kazdy pul rok reinstaluju, protoze system se stane tak pomaly, ze se na nem neda pracovat. Poslednich 20 minut se snazim odeslat email pres outlook, po stisknuti klavesy cekam 3 minuty nez system zacne reagovat... hruza.. vytizeni procesoru 3%, viry a jinou havet nevlastnim..

Odpovědi na otázku

a jake mas pripojeni?

4Mbit/512kbit

Problem neni v pripojeni problem je ve ztuhlosti systemu, kdyz stisknu klavesu a pismenko se zobrazi po trech minutach, tak je to neuveritelne ..

to skôr nadávaj na tvoje pripojenie do internetu a na toho,kto ti ho poskytuje

No vidis a ja reinstaluju jenom v pripade, ze se mi vyznamne zmeni hardware. Presto zadny zpomaleni neni znat. Asi si to chce nezapraskat system kdejakou kravinou.

souhlas,ale.......99 procent se vycistit da,tohle vypada prave na cas k velkemu uklidu,treba i k oprave systemu. stalo by za pokus pouzit jineho poštaka pro srovnani.

dakujeme za tvoju staznost, bolo to naozaj poucne... kazdopadne, podla toho co pises by si mal mozno ntb predat a skusit nieco ine, takym ako ty, pocitace do ruk netreba.

aaa pan je expert a chytrolin ? Tak mi porad, co mam delat, kdyz se po case pouzivani OS stane naprosto nepouzitelny ?

uz som radil: ntb predat a skusit nieco ine... pripadne menej nadavat na system a viac hladat chybu v sebe.

ses blb

Chtělo by to třeba trošku pročistit registry a poohlédnout se po prográmcích jako AD-Aware, Spy-Bot, RegCleaner atp. Docela to pomůže, já mám poslední systém už asi rok a půl a jede to pořád krásně, jinak samozřejmě si hodně rozmejšlím, co nainstaluju a co ne.

Jinak je tu jeste jedna moznost, vyzkousej LINUX.

Vyskusat LINUX ??? To akoze z blata do kaluze jak sa hovori ??? to si mu teda poradil.

co to meles za nesmysly? zkousel si to nekdy?
ja mam na nbk Ubuntu posledni release a nemuzu si ho vynachvalit... nbk je oproti WinXP (ktere normalne pouzivam na desktopu) nesrovnatelne rychlejsi a zere daleko mene pameti. a ackoli jsem v oblasti linuxu zacatecnik, tak jsem si zatim poradil se vsim co jsem potreboval... co jsem nenasel primo v softu pro linux, tak jsem nainstaloval win verzi pod WINEm a nemam problem...
priste pis jen o tom, o cem neco vis... ;)

Asi nevís o čem mluvíš. Pokud by jsi některý Linux v životě viděl, nikdy by jsi svůj příspěvek nenapsal

Stáhnout si z netu programy, jako např. Ccleaner a čistit, čistit a čistit, aspoň 2x do týdne. A taky vyzkoušej start/všechny programy/příslušenství/vyčištění disku. Tím bys měl začít. Potom nainstalovat a použít výšezmíněný Ccleaner, něco na defragmentaci (to, co je ve Windows je shit), a něco na vyčištění registrů. A všechno, samozřejmě, často a pravidelně používat.

Pokud nainstaluji systém Win XP a kancelářský balík office s tím, že počítač bude sloužit jen jako lepší psací stroj, přičemž ho nebudu připojovat na internet a uživateli seberu všechna práva, aby nemohl nic instalovat či měnit, pak mi tento stroj ve stejné podobě a prakticky ve stejné formě a kondici vydrží i několik let nepřetržitého provozu. Jak je tedy pak možné, že Tobě nevydrží ani půl roku?

Tohle je častý nešvar nelegálních Windows. Pokud je to i tvůj případ, tak si je běž koupit a zapni si automatické aktualizace. Jo, a nepoužívej Outlook ani Explorer.

Win je legalni, dodan s notebookem ;) Explorer nepouzivam, Outlook ano

A jak jsi připojen k internetu? Pokud přímo, tak bych se být tebou poohlédl po nějakém dobrém HW firewallu, věř mi, udělá to hodně...

Jo mozek je záhadný ? ale MS to nebude !

je to aj o tom ako si kto dokaze system nainstalovat a co za sw pouzivas a co vsetko do systemu pridavas a co odoberas. jediny problem co som mal s Windows-ami ako takymi bolo to ked 2000 nenabehla potom ako som vymenil vacsinu HW, ziaden pravidelny reinstal sa nikdy nekonal. ak ti nevyhovuje MS,tak si prejdi k Apple-u alebo vyskusaj nejaky Unix. mas z coho vyberat.

Neřekl bych, že viry ani jinou havěť nevlastníš. Zajímavé, že já ani mnoho lidí v mém okolí ani mnoho lidí v konferencích takové problémy nemá, a když, tak chytl "havěť" a/nebo, zasr*ané registry jak tu kdosi psal atd. WinXP jsem nemusel přeinstalovávat několi let.
Nesvádějme všechny problémy na Microsoft.

za vetsinu podobnych problemu si muze uzivatel sam svym chovanim... ja jsem mel na desktopu winXP asi 4 roky bez reinstalace a to i se znacnou vymenou HW. reinstaloval jsem az nedavno, kvuli zasadni vymene HW a legalizaci veskereho SW.
vrele doporcuju vyse uvede metody cisteni systemu, pripadne reinstal a udelat si image nainstalovaneho systemu na DVD a v pripade potizi jen obnovit image a pokracovat vesele dal... ;)

netreba sa jebat po strankach kde su serialss a cracky a bude vsetko vpohode a este ja aj kopec programov co to dokazu
dat trosku do kopy napriklat Tuneup utilities alebo systemmechanic

a Viry skus to prebehnut programom Microword escan a zbadas sam

Vazeny pane UZIVATELI Petre,
je sice moc hezke, ze jste se naucil reinstalovat OS, ale byti dobrym spravcem systemu - aspon vlastniho - znamena vedet o teto problematice podstatne vice, nez zde prezentujete.
1. Jake ovladace mate ve svem pocitaci nainstalovany? Mate overeno, ze funguji dobre?
2. Znate/pouzivate nejake programy na ochranu a cisteni systemu? Jmenovite antivir, firewall, cistic registru apod?
3. Kdyz uz mate nejaky problem, s jehoz resenim chcete na nejakem foru poradit, nemusite hned hazet spinu na vyrobce OS, ono vetsinou staci slusne se zeptat, my vsichni jsme take zacinali od piky a vime, ze chyba je vetsinou mezi klavesnici a zidli, to plati ve vasem pripade obzvlaste.

Z vlastni zkusenosti vam mohu potvrdit, a verte tomu nebo ne, Windows XP mi bezi na 3 pocitacich vkuse jiz druhym rokem BEZ REINSTALACE!!!! a to proto, ze se o ne staram a predpokladam ze dobre.
Vemte prosim rozum do hrsti a prestante ze sebe delat saska, vstricnym postojem a troskou sebekritiky dosahnete daleko vice - a to i v zivote vseobecne.

Doporučuju zakoupit Acronis True Image za cca 1.600,- Kč (na Invexu prodávali starší verzi za 400,- Kč) a udělat:
1. Rozdělit disk na 2 partition. Nainstalovat na jeden komplet Windows + programy a na druhý ukládat data.
2. Provést kompletní zálohu prvního partition pomocí Acronisu. Vypálit zálohu a samospouštěcí CD a je to.
Reinstalace Windows + programů = max. 30 - 60 min. komplet obnova.