» Poradna » Programy

Microsoft Edge nelze smazat historii procházení

Ahoj.Před pár dny jsem začal používat jako primární prohlížeč nový Edge.Řeším ale jednu věc. V prohlížeči jsem normálně přihlášen přes osobní Microsoft účet.Když chci ale smazat historii vyhledávání tak po vymazání stále vidím veškeré stránky které jsem navštívil.Zkoušel jsem mazat úplně vše.Historie procházeníHistorie stahováníSoubory cookie a další data webuObrázky a soubory uložené v mezipamětiHeslaData pro automatické vyplňování formulářů (včetně formulářů a karet)Oprávnění pro webVšechna data z předchozí verze Microsoft Edgedata Media FoundationJe to nějaký bug v nejnovější verzi 91.0.864.67 ?Díky.

Odpovědi na otázku

Když smažu Historii v Nastavení Edge, nic tam pak nevidím ...91.0.864.67

Resp. kde ty stránky vidíš ???

Smažu historii následně zmáčknu Ctrl + H a navštívené stránky tam stále vidím. Akorát nemají Favicon ikony.Restart prohlížeče taky nepomůže.Když ale nejsem přihlášen přes Microsoft účet tak vše funguje správně.

A synchronizujete historii s účtem? Pokud ano tak se vám tam natáhne zpět. Nejsem si jistý jak ji promazat z účtu.

Ešte tam musíte nastaviť za aké obdobie chcete zmazať históriu prehliadania, inak zmažete len za určité obdobie a stále Vám tam zostávajú položky za predchádzajúce obdobie.

To samozřejmě nastavené mám ( Časový rozsah / Za celou dobu )Hodím sem pár fotek aby byl vidět přesný problém.Před smazáním. https://ctrlv.cz/shots/2021/07/15/HSI7.pngPo smazání. https://ctrlv.cz/shots/2021/07/15/29C1.pngJak je vidět tak po kompletním smazání historie tedy( Časový rozsah / Za celou dobu )Historie procházeníHistorie stahováníSoubory cookie a další data webuObrázky a soubory uložené v mezipamětiHeslaData pro automatické vyplňování formulářů (včetně formulářů a karet)Oprávnění pro webVšechna data z předchozí verze Microsoft Edgedata Media FoundationSe smažou jen favicon ikony od jednotlivých stránek. Samotné stránky ale v historii stále vidím.Zkoušel jsem resetovat synchronizaci. Přidávat znovu Microsoft účet ale bohužel nic nepomohlo.( Když používám Edge lokálně tedy bez Microsoft účtu tak vše funguje krásně

Pozri sa nižšie v nastaveniach pri Ochrana.... - Voliteľné.... - Prispôsobte si surfovanie.... - zrušiť, pretože ak je to aktívne, tak M$ si ukladá históriu, kde si bol, aby "prispôsoboval reklamu. A samozrejme, ak si prihlásený na M$ účet, tak ti to šupne späť (aj kvôli reklamám).

Díky za radu.Jestli myslíš tohle tak to mám celou dobu vypnuté https://ctrlv.cz/shots/2021/07/15/sQyn.png

Historii aktivit v Nastavení, Soukromí máš taky vypnutou?

Mohl bych poprosit o screenshot ? V nastavení Edge jsem totiž tuto položku nikde nenašel. Děkuji

To je v Nastavení Windows ... Soukromí, Historie aktivit

Ešte skontrolujte, Nstavenia / Súbory cookie a povolenia lokality / Súbory cookie a údaje lokalít / Dočasne povolené súbory cookie a údaje lokality, či tam nemáte povolené nejaké cookies, ktoré Vám tam zostávajú.

Tak už jsem zjistil kde je problém.Na adrese https://account.microsoft.com/privacy/V záložce Historie procházení https://ctrlv.cz/shots/2021/07/16/QU2r.pngSe totiž navštívené stránky ukládají také.Problém je ale v tom že po smazaní historie tam zůstávají nadále.Proto je vidím v historii i já když mám zapnutou synchronizaci.Koukal jsem jestli se to nedá na adrese https://account.microsoft.com/privacy/ nějakým způsobem vypnout jako u Google služeb ale nic jsem nenašel Zřejmě má v tom tedy bordel přímo Microsoft.

Synchronizace by měla jít vypnout přímo v prohlížeči https://ctrlv.cz/XkCX

tím jsem myslel že jde vypnout synchronizace historie s účtem. Osobně to mám zapnuté protože střídám zařízení a je fajn mít dostupnou historii všude

Nojo, pracovat na Win pod uctem MS je skvela past na spoustu podobnych problemu.

Tak já v samotném Windows účet nijak nepoužívám.Microsoft účet používám pouze pro Edge abych nepřišel o synchronizaci.Stejně jako Google účet pro Chrome. Ten mám taky jen pro synchronizaci.Cloud a jiné služby od techto poskytovatelů nevyužívám. Cloud provozuji například na Nextcloudu.

Abyste nepřišel o synchronizaci ale právě se snažíte odstranit problémza který může právě synchronizace. Pokud si vypnete synchronizaci historie, tak to ten problém s odmazáním historie vyřeší, ale zase to způsobí problém že se nesynchronizuje ta historie, viz výše můj příspěvek kde ukazuji nastavení v Edge kde to lze zapnout/vypnout Takže je otázkou co chcete, synchronizovat, nebo nesynchronizovat

To ale není věc Windows, to samé chování má edge na každém OS, ať Macu, Linuxu, iOS, iPadOS, Android…Tazatel má zapnutou synchoronizaci historie, to se hodí když člověk střídá zařízení a chce mít jednu historii na všech. Když smaže lokální historii, zůstane uložená na MS účtu. A jelikož má zapnutou synchronizaci natáhne ji to zpět. Když vypne synchronizaci historie, tak se mu zpět nenatáhne.

Problém by nebyl kdyby to fungovalo tak jak má Tedy: Smažu kompletní historii, tak by se zároveň měla smazat pomocí synchronizace i ze serverů Microsoft kam se data ukládají.Nebo by měla být možnost na adrese https://account.microsoft.com/privacy/Vypnout funkci Historie procházení. Google například tyto funkce umožní vypnout už v rámci samotného účtu.Každopádně děkuji za typ.Nad touto variantou jsem ani nepřemýšlel protože jsem myslel že to má Microsoft ošetřené.