» Poradna » Windows (a jiné OS)

Microsoft edge editor pdf neumí háček

Dobrý den, nevíte, jak to udělat, pokud to jde, aby microsoft edge editor pdf ukládal písmena s háčkem? Koukal jsem, že to není problém jen u tohoto pdf editoru.

Odpovědi na otázku

MS má v Edge obchodě nejméně čtyři rozšíření pro editaci PDF. O které z nich jde?

Integrovaný editor v MS Edge prohlížeči. Ale zřejmě s tím nejde nic udělat, jelikož už někteří to MS reportovali a ten se na to vykašlal. Přesněji, naučil ten svůj editor akorát "š" a "ž".

Abych nedostával zbytečně další mínusy, tak jsem našel toto: https://answers.microsoft.com/cs-cz/microsoftedge/forum...

jestli potřebuješ editovat PDF častěji a nechce se ti platit za Adobe, tak se nám osvědčil PDF Xchange:https://www.pdfxchange.cz/produkty/pdf-xchange-view... Demo umí všechno, jen vloží vodoznak - na vyzkoušení supr.

Ano, po napsání dotazu a před tvou odpovědí jsem to v tomto programu zkusil a spokojenost. Paradoxní je, že třeba program PDF24 je na tom úplně stejně, jako MS Edge pdf editor. Přesněji, ještě hůře. Na jedné straně se vývojáři programů při tvorbě totálně vyblbnou, umí to různé nadstavby a vše možné a nemožné, a na druhé straně to nezvládá ty nejzákladnější věci, které by každý program měl umět. A MS patří v tomto ohledu mezi "špičku".

já vím třeba že s diakritikou je u PDF problém u formulářů - LibreOffice je umí dobře, ale mají bug týkající se češtiny, Scribus je OK, ale pruda to v tom dělat...Z free softu jde nějak PDF editovat v LibreOffice Draw a Inkscape, ale někdy se rozhodí formátování a mám dojem, že Inkscape nenačte víc stran...Někde tu mám pár let starou verzi FlexiPDF Pro od německé fy Softmaker, tehdy mne licence v akci stála pětikilo a pořád to funguje - ten diakritiku nemrví.Ale PDF Xchange je za mne nejlepší a ty prachy bych za to dal snad i doma, kdybych to častěji potřeboval - stejně jako jsem nakonec koupil licenci na skenovací soft VueScan.

V Edge vkládání textu do PDF funguje i s diakritikou bez problémů. Bohužel jen pro "česká windows" a nastavení "čeština".

Žiji v přesvědčení, že mám české windows a nastavení čeština. Ale vím, že třeba vývojáři MS si často zaměňují 0 a 1. Takže např. ve Windows Terminálu se objevuje, pokud to třeba neopravili, v menu druhý jazyk v pořadí.

Nevím, zda jsme si rozuměli. Do textového pole to napíše, ale po potvrzení některá písmena s háčkem zmizí. Nebo máš jinou zkušenost?

aha, tak to promiň, už rozumím.... zkusil jsem a vložil ŘŠŤŠŇĎČÓÍÁÉÚúůéíáýžřčšěťň vidím ŠŠÓIÁÚié......... to je teda vopruz. Sranda je, že když si ten dokument otevřeš v Acrobat Readeru, tak v poznámce je kompletní text tj. ŘŠŤŠŇĎČÓÍÁÉÚúůéíáýžřčšěťň, ale na stránce je zase jen ŠŠÓ..... Když najedeš na text a rozšíříš zobrazovací pole, tak se objeví kompletní text. Pak dokument uložíš. Takže bug v Edge :(

Díky za reakci.

takže jde o PDF formulář?

Koukám, jak přibývají mínusy. Podívám-li se u jakých příspěvků se objevily, nejen mých, tak tipuji na zaměstnance MS. Takže bych jim rád řekl, že místo blbnutí na fórech s mínusy, by měli lépe odvádět svou práci. A nechápu, jak takovéhle snadno nalezitelné bugy, nedokáží jejich testeři najít a stejně tak, že takovouhle jednoduchou věc nedokáží programátoři MS opravit. To je snad otázkou několika vteřin. Zřejmě nedostali příkaz.

Zdravím,před chvíli jsem řešil stejný problém a díky tomu narazil na tuhle diskuzi. V prohlížečích edge a google chrome některé písmena s diakritikou po uložení zmizí, s tím bohužel asi nic neuděláme. Každopádně tento problém vyřešila mozilla firefox. Když se PDFko zedituje a uloží ve firefoxu, tak diakritika nezmizí.