» Poradna » Programy

Microsoft Defender nastavení

Ahoj.Dnes jsem si opět četl článek zde na Zive.Konkrétně se jednalo o článek který se zaměřoval na Windows Defender.Už nějakou dobu přemýšlím že bych přešel z placeného ESETU na Windows Defender který je zdarma, a podle testu zřejmě i lepší.Zajímá mě ale jak Windows Defender správně nastavit.Přeci jen nestačí odinstalovat ESET a Defender nechat ve výchozím nastavení.Pokud by tedy někdo poradil byl bych rád.Roční licence na ESET mi totiž končí začátkem Listopadu.Případně musí se doinstalovat při použití Defenderu nějaká forma Anti executable ?Díky.

Odpovědi na otázku

Ale stačí, než vyhazovat peníze za Eset, to je na medaili za blbost.

Jasne že je zdarma - je predsa súčasťou desiatok. Windows Defender Firewall with Advanced Security.Miesto plateného ti tento na bežné používanie bohate postačí. A v základe je už nastavený. Nie je potrebné do neho zasahovať.

Základ je kvalitní zálohování. Pokud domácí komp, dnes se dá systém zálohovat za 10 minut a obnovit za 5 minut. Malware je úskočný.

usedneš, zapneš a jedeš

Môžete si sprísniť nastavenia a využiť aj TPM modul, ak máte tento čip na základnej doske. Najčastejšie sa dostane do pc malvér, alebo vírus cez odkaz, alebo nelegálny softvér, ten Defender sa bude nudiť aj tak.

Díky za odpovědi.Samozřejmě je mi jasné že placené antivirové programy jsou jen součástí mediální kampaně. Ale i tak to chápu ti vývojáři přece musí z něčeho taky žít.Jinak co se týče zabudovaného Defenderu tak si vzpomínám že v minulých letech to taková sláva nebyla. Byl to spíš propadák. Proto jsem si začal platit ESET.Od příchodu Windows 10 ale Defender kompletně přepracovali a začal se zvedat.Poslední dva roky navíc konkuruje i placeným antivirům.Aktuálně mi tedy přijde platit antivir jako absolutní hloupost.Jen jsem si nebyl jist jestli je potřeba zabudovaný Defender nějakým způsobem nastavovat nebo ne.Občas totiž chodím na stránky které neznám. A ESET funguje tak že buď to stránku zablokuje přes svoje filtry a napíše něco ve smyslu nacházíte se na nebezpečné stránce. Nebo rovnou hodí něco hodí do karantény.https://help.eset.com/eav/12/cs-CZ/images/web_b... https://content.invisioncic.com/Meset/monthly_2020_02/Ese...

V minulých letech? To už jsou dost dávno minulá léta Dnes je situace úplně jiná a Defender patří k nejlepším.

Jestli ti jde o bezpečnost tak otázka bezpečnosti je na dlouho.Co se týče Defendera. Tak například jak počítač používáš? Běžně jej používáš jen pod uživatelským účtem? Jsi schopný skutečně zodpovědně dělat admin činnosti pod admin účtem? Stačí jedna jediná chyba a Defender je totiž nedetekovaným skriptem fuč.Osobně antivir nepoužívám a to ani Defendera, podle mě je antivir psychologická hračka pro labilní jedince pokud se jedná o domácí prostředí.

Není potřeba nastavovat nic. Prostě odinstaluj ESET a aktivuj Defender. Jednoduché, jak žebřík

DíkyJinak bych se ještě rád zeptat jestli nemáte nějaké zkušenosti ohledně tohoto programu.https://voodooshield.com/Přišlo mi že by to mohl být dobrý doplněk k Windows Defenderu.

Sice spousta lidí doporučuje defender,ale kolik lidí si za poslední dva měsíce stačilo všimnout kolik dní správně nefungovalo celé zabezpečení windows jehož součástí je i defender a firewall a jak tyhle dva programy fungovaly?Za mě vyzkoušej free-https://www.comodo.com/home/internet-security/fr... Placená v našich končinách nemá smysl a rozdíl je jen v pár funkcích navíc jako je místo v cloudu,podpora 24 h a ochrana wifi sítí.Jinak produkty jsou stejné a pokud budeš instalit tak čti co to po tobě chce.Pokud se ti to bude zdát málo tak třeba ještě použij-Spybot Anti-Beacon.Opět free.

... a jaké další zpomalovače? - čím více AV, tím více Adidas ...

A tím více je myšleno co? Defender se vypne, když se nainstaluje jiný antivir, takže bude aktivní jen jeden.

Nemusíš nastavovat nic, stačí odinstalovat ESET.Pokud ale ESET obsahoval FireWall (některé antiviry ho mají, třeba AVG), tak je třeba počítat s tím, že FW ve windows se ptá pouze na příchozí trafick a odchozí standartně nefiltruje

... ale taky filtruje odchozí komunikaci, ale musí se to nastavit ... https://ctrlv.cz/T0tf ...

Pro BFU jsou na tohle pomocníci jako např. TinyWall či Windows Firewall Control.