» Poradna » Windows (a jiné OS)

Microsoft compatibility telemetry

Ahoj,nevíte prosím někdo jak si poradit s vypnutím Microsoft compatibility telemetry ve WIN 10? Zkoušel jsem již několik způsobů, které jsem našel na internetu, ale stále občas zahlédnu, že tato služba ve správci úloh běží a vytěžuje disk.Díky za radu Vojta

Odpovědi na otázku

Díky, ale to už jsem zkoušel. U Telemetry mám value 0 ale stejně se mi ve správci úloh občas zobrazuje a zatěžuje disk

Já jsem ti ten odkaz poslal, aby sis to přečetl, celé, a snažil se pochopit o co jde. Až to uděláš, tak pochopíš co se Ti "zobrazuje a zatěžuje disk" a že to není telemetrie, protože ta nic nezatěžuje a disk už vůbec ne ...

Už nejakých pár mesiacov tá metóda nefunguje. Microsoft to na Creators Update odstavil a funguje to už iba pre Windows 10 Enterprise, Education, IoT a Server.

Co přesně jste udělal, abyste to opravil?

If you could not fix Microsoft Compatibility Telemetry yet, try Group Policy Editor. Follow the following steps if you don't know how to do it in the GP editor.1. Go to Run (Windows+R) and type gpedit.msc2. In Local Group Policy Editor, open "Computer Configuration".3. Now open "Administrative Templates", and then open "Windows Components".4. Open "Data Collection and Preview Builds" and after that you will see the file "Allow Telemtry" , so just open this too.5. In the new window, you will see three options on left hand side. Select "Disabled" and press OK.6. Restart your PC.It should surely fix this problem. You can refer this guide if have any doubts or reply me here, I will help. https://www.mobipicker.com/microsoft-compatibility-t...

Už nejakých pár mesiacov tá metóda nefunguje. Microsoft to na Creators Update odstavil a funguje to už iba pre Windows 10 Enterprise, Education, IoT a Server.