» Poradna » Programy

Microsoft 365 přístup OneDrive

Ahoj všem, můj otec pořídil nový počítač s W11. Do Windows je přihlášen svým MS účtem. Jedině v Officech (MS365) jsem ho odhlásil a přihlásil můj MS účet kvůli licenci pro rodiny.Nyní ale zkrze Word a Excel vidí do mého úložiště One Drive. Lze tento přístup nějak zrušit. Tedy aby zůstala licence ale já byl defacto odhlášen.DíkyM

Odpovědi na otázku

kazdy ma mat vlasny ucet na ofis. Takze odhlas svoje meno, prihlas jeho meno a nebude vidiet data na ulozisku.

Nejdříve ale tomu účtu musí předplatné nasdílet. Tenhle krok neudělal, jinak by to fungovalo out of box.

mas 100% pravdu, nemusis to tolko krat pisat :)

Hlavně je tohle mor současné doby - sdílení "přihlášeného uživatele" skrz aplikace, systém. Kde jsou ty krásně "technicky čisté" doby, kdu se člověk do každé služby přihlásil odděleně s jakým účtem potřeboval. Krásné, přehledné a nekomplikované. Ve windows jste mohl být přihlášený u MS jako Pepa, používat úložiště pod uživatele Karel, licenci k SW pod uživatelem Marie. Když jsem chtěl, odhlásil jsem úložiště Karel a přihlásil úložiště Josef bez jakéhokoliv vlivuna vše ostatní.Problém to není, běžně to funguje (logicky) napříč různými službami - účet ve Windows je oddělený sazmořejmě od účtu Dropboxu, například. Proč si takhle nemůžu oddělit i jednotlivé služby jedné firmy ????

Tohle je čistě otázka preferencí. Doba pokročila, nač se přihlašovat na X místech když stačí jedno přihlášení pro vše. Pro uživatele je to daleko snazší.Pokud chceš ale používat jiné účty pro každou službu, není problém, můžeš mít jiný MS čet pro Windows, Office i OneDrive. Dokonce těch účtů můžeš mít více a přepínat mezi nimi dle potřeby. Tzn. tvůj přístup je možný, pokud ti vyhovuje.

Jedno přihlášení na vše chce samozřejmě MS aby měl přehled co vše používáte a co děláte. Přístup "na každou službu jiný účet" MS celkem aktivně sabotuje - buď je to nastavení pěkně schované nebo to v některých případech nejde nastavit vůbec. Případně to nastavit jde, ale funguje to pofiderně.

Je to sice na první pohled "pohodlné" řešení (pro masy, BFU), ale výrazně to komplikuje nějaké sofistikovanější používání - prostě možnost volby. A jak tady bylo napsáno - přepínání účtů mezi MS produkty je v mnoha případech velmi problematické (viz ten OneDrive např... )

Rodinný MS365 takto nefunguje.Ve svém MS účtu musíš do své rodiny pozvat jejich členy - tvého otce - ten musí mít vlastní MS účet. Jakmile bude členem rodiny, zpřístupníš mu jeden ze 6 účtů předplatného Microsoft365, tvůj otec se pak přihlásí svým účtem a má jak licenci Office tak vlastní OneDrive

https://ctrlv.cz/jWXCtlačítko "Začít sdílet"... a koukám že to nutně nemusí být člen rodiny.