» Poradna » Programy

Míchání zvukových souborů

Hledám nějaký software, ve kterém lze pohodlně provést následující: mám 10 souborů MP3 o celkové délce 1 hodina s hlasem, vedle toho 15 souborů s hudebním doprovodem o stejné délce. K souborům s hlasem potřebuji nějak přimíchat onen hudební doprovod. Smíchat dva zvukové soubory samozřejmě zvládne jakýkoliv zvukový editor, nechci to ale dělat ručně, hledám proto něco, co by to zvládlo automaticky. Vzhledem k tomu, že se to stejně nedá zvládnout bez rekompilace, stačí něco, co automaticky smíchá dvě řady wavů.Díky,Muzzy

Odpovědi na otázku

Tyhle věci Vám provede nějaký zvukový sequencer jako Cakewalk, Sonar, Cubase.. akorat ty soubory musíte nejspíš převest na wav a pak jednotlivě importovat do stop. Počet stop by měl být neomezený, v potaz musíte vzít pouze výkonnost vašeho PC.

Jo, diky za nakopnuti - na sequencery jsem si vubec nevzpomnel. M.

tak jak už je tu jednou napsáno... a klidně ještě přihodím... MusicMaker

Myslim ze CoolEdit ma nejaky batch nastroj, kde by sa to dalo jednoducho nastavit a spustit. Ale v Cool Edit by to slo urobit myslim aj bez batch,, staci v trackovom rezime nahadzat do jednej stopy hlas do druhej muziku, co je tak na 1 min. prace a potom pustit  myslim down mix.

este ma napadlo, cooledit, by to mal vediet aj v mp3

Tiez ma v poslednom case zaujimaju podobne veci. Ale mam opacnu otazku. Ktory program (preferujem freeware) dokaze stopy oddelit. Zaujima ma karaoke, a nasiel som program (Karafun), ktory sa mi celkom pozdava, akurat, ze z mp3, ktore mam nevie odstranit povodny spev. Da sa to nejak. Pripadne poradte karaoke software, ktory by to vedel urobit vsetko. Opakujem, ze chcem freeware, ak je to mozne.

z audio stopy so to z principu neda ... su sice nejake riesenia /HW aj SW/ ktore pracuju na principe porovnania faz v stereosignale ale v najlepsom pripade dokazu solovy spev trochu potlacit. V karaoke rieseniach sa viac vyuziva midi, kde je zase velmi jednoduche vypnut ktorukolvek stopu. Na nete sa povaluju tisice skladieb vo formate mid a spusta mid playerov ako komercnych tak aj free.