» Poradna » Mobily

Mi Band 5 - Zvětšení písma

Hoj s přáním do nového roku a novým dotazem do pléna:EXISTUJE nějaká možnost (i neofiko) JAK zvětšit písmo na MiBand5 ??Jde o to, že v "základním jazyce" (ENG) jsou funkcionality ve větším písmu a po nastavení češtiny se velikost písma radikálně zmenší.PS: sice na XDA nějaký jakýžTakýž návod na změnu písma je, ale ani po aktualizaci xxx.ft se v podstatě nic nezměnilo.Co si tak pamatuji, tak pro MiBand existovala nějaká čínská aplikace, která umožnovala si celkem neomezeně upravovat hlavní screen (obrázek+údaje na ciferníku). Z toho vycházím, že by "něco podobného" mohlo být i na editaci fontů (teda alespon v to doufám)Předpokládám, že "malý font" asi -vadí- více majitelů.Díky za případné konstruktivní rady.W

Odpovědi na otázku

Předpokládám, že nevadí, k používání stačí "základní jazyk" (ENG). Pokud se velikost fontu nesmí změnit, české znaky s diakritikou logicky musí být menší.

Pokud bychom VŠICHNI psali bez interpunkcí, tak by mě to nevadilo, ale 95% všech čechů píše (díky T9) SMSky s interpunkcí a tudíž jsou výsledný zprávy na MiBandu poněkud "nečitelné". Z tohoto důvodu jsem MUSEL přepnout náramek na CZ.

Češi píšou s diakritikou, protože to jsou Češi (ne češi), a ne díky T9. Na náramku vidíš oznámení zprávy (9 řádků po 9 znacích). Nečitelnost kvůli několika špatně zobrazeným znakům rozhodně nehrozí. Kdo vidí na blízko hůř, dá přednost větším znakům (několika bez diakritiky) i za cenu odhadování, jestli se zpráva týká medu, nebo mědi a sirky, nebo šířky. Kdo trvá na korektním zobrazení češtiny, spokojí se s menšími znaky.

jedině, že by to zařízení bylo tak pitomé, že místo zobrazení příslušného ASCII znaku místo diakritického by to vyhodilo nějaký chybový paznak... Pak by to moc čitelné nebylo. Ale jestli to místo Ě, É prostě zobrazí E, tak v tom taky nevidím problém.

Ani s poloviční výškou fontu to nečitelné rozhodně není. Pořád lepší, než ta sirka x šířka. https://cdn.alza.cz/Foto/or/articles/31956/im...

U MiBand 4, než přišla čeština, nahrazoval znaky s diakritikou čtverečky a to bylo nepoužitelné.

Paznaky mi to právě házelo - než jsem udělal update fw+přes APKu Miband změnu jazyka z ENG na CZ. Ted samozřejmě je čeština v pořádku, ale jak píšu - systém evidentně umožnuje několik velikostí fontů (font u SMS zpráv mají odlišnou velikost od názvů funkcionalit - srdeční tep; civčení; události; oznámení....atd)

Češi píšou protože chytrý mobily jim automaticky diaktritiku nabízejí přes pana googla. Před příchodem chytrých placek psali Češi bez diakritiky, protože LENOST jim nedovolovala proklikávat 6x číslo (např: "6" m/n/o/6/m/ň/ó) a navíc písmeno s interpunkcí = dva znaky (a jak známe z dřevných dob - SMSky se běžně platily a cena nebyla zrovna lidová).Nevim, ale třeba věta: Zvlášť nejtěžší přítěží pro věštce může být zasněžný přístřešek - může být celkem nečitelný. (těch situací může být nespočet).Nicméně i přes interpunkční znaménko by neměl bý problém alespon trochu větší text zobrazit - i na úkor počtu řádků.Klidně oželím menší počet řádků oproti většímu fontu.

pokud ta možnost existuje, tak největší šanci máš na českém fóru pro xiaomi zařízení:https://www.miuios.cz/xiaomi-miband-463/

jj.. někdo se tam taky dotazoval.... tak je vidět, že to zajímá asi víc lidí zkusim to ještě i tam "prodebatovat"

100% vím, že to umí GadgetBridge (Menu > Settings > Language and region settings > Transliteration) v kombinaci s Mi Band 4. Předopokládám, že Mi Band 5 to bude mít stejně.Podobná aplikace je Mi Bandage. Nevyhovovala, ale vím, že existuje.Důrazně doporučuji si před použitím přečíst manuál, protože Xiami hází takovým aplikacím klacky pod nohy (od Mi Bandu 4 je pro spárování nutné získat šifrovací klíč ze serveru Xiaomi a ty komunikují jen s tou jejich aplikací).Já jsem si šifrovací klíč zjistil z aplikace na rootnutém telefonu, takže jsem náramek používal čistě jen s GadgetBridge...

Důkaz místo slibůTransliterace zapnutahttps://ctrlv.link/ukzqA vypnutahttps://ctrlv.link/fDZC

Škoda, že tam nejde ještě změna velikosti....Ale jak je vidět, tak neof.aplikace umožnují "rozšířené" nastavování. Takže "problém" bude asi na straně výrobce (že nechce).

Já si to teda už úplně přesně nepamatuji, ale mám pocit, že mi band 5 uměly i v ENG zobrazovat české znaky v smskách - pochopitelně to písmeno s diakritikou bylo menší, ale to je pochopitelné... Proto úplně nevidím smysl s tím takto laborovat.Ale možná si to jen špatně pamatuji...