Mhz ram

Dobrý den chtěl bych se zeptat, chci si kupovat pamět ram. Ale jde o to že i7 7700K má podporu napsanou jen 2400 mhz a deska gigabyte DESIGNARE až 3000mhzMohu koupit tedy ram s 2666MHZ ?

Odpovědi na otázku

Můžeš koupit klidně 3000 MHz ("MHz", nikoliv "mhz", ani "MHZ") nebo i lepší. Ale musíš je nastavit v BIOSu, jinak pojedou na 2400 MHz.

Některé dokonce jen na 2133MHz. To je totiž většinou výchozí hodnota ram, i když procesor umí oficiálně 2400MHz. Výrobce totiž podle mě nedělají rozdíl mezi Skylake (2133MHz oficiálně) a novějšími (2400MHz, případně dnes už některé i 2666MHz). Výrobcům pak 2133MHz půjde všude.

to je jedno či to napíše MHZ mhz MHz :D všetci chápeme čo myslí

Není jedno, jestli se napíše m, nebo M. Když budeš objednávat rezistor o odporu 10 MOhm, tak bude sakra záležet na tom jestli napíšeš 10 MOhm, nebo 10 mOhm. Obojí hodnota se totiž vyrábí...

Přesné označení té desky?Jinak koupit to můžete, ale:Něco už tam máte, ne? Jaké moduly už tam jsou? Jaké čipy, počet ranků, frekvence, latence,..Jaká je přesně ta deska?PS: Ta ram bude asi na 99% pracovat i tak. Jde o to aby mohla na těch 2666 fungovat. Jedná se totiž o přetaktování.

Předpokládám, že to jsou ty, co chcete dokoupit. A jaké už tam máte? Přece vám to nefunguje bez nich?Jinak ano, mělo by být možné je použít, ale nepodařilo se mě o nich nic dohledat. Osobně si myslím, že těch 2666MHz nebude jejich základní frekvence. To bude 2133MHz a 2666MHz dosáhnou přetaktováním, nebo automatem přes XMP profil.Otázka ale je, aby to jelo společně se současnými.PS: 2x4GB není zrovna vhodná kombinace, když slot vezme až 16GB (4x16=64GB). Poměrně plýtvání místem.

Už jsem to našel:https://docs.wixstatic.com/ugd/20c502_91e802e16e2c4f... Je to jak říkám. 2133MHz je základ.