» Poradna » Ostatní

Metro Last Light DLC a záhadný propad FPS

Píšu, zda i Vám způsobuje jistý usek hry to samé.Jedná se o DLC, kde procházíte pavoučí noru a v určitém momentě naleznete plamenomet, velmi efektivní a učinná zbraň ale bohužel při chrlení onoho ohně mi snímky rapidně klesají na pár vteřín až na hranici slide show a v zápětí opět vyskočí (scéna u výtahu s pavouky). Až se mi nechce věřit, že onen moment by byl tak náročný pro poměrně silnou sestavu, která tento titul rozhybe po většinu času na 40 - 60 fps.Mám poslední dostupné update a všechny DLC.Nastavení komplexně na vyšší v sestavě i5 3470 4GHz, GTX660 3GB a 8GB RAM.Ovladače GPU poslední dosupné ze stránek NVidia.Měřeno poslední verzí Fraps.

Odpovědi na otázku

Tvoje sestava je někde mezi min. a doporučenými HW nároky, do optimální má daleko:http://www.zing.cz/novinky/16613/finalni-hw-... Je tedy možné, že tento moment bude opravdu více náročný a PC to nestíhá. Zkus to na nižší detaily.

Ahoj, neber si to teď špatně ale všechny tyhle doporučení pro optimální sestavu jsou jen tahače peněz z lidí. Sám píšu, že za pomocí fraps sem celou hru prošel bez potíží mezi 40-60 fps ve vyšších detailech včetně vyhlazování (monitor 24 palce), jen pár okamžiků dokázalo fps poslat k 25 (letmý pohled do světla + komíhající mlha).Zde v DLC se pravděpodobně jedná o bug protože ten moment dokáže dostat snímky až na hodnoty 10. Takový Far Cry 3 má plamenomet efekt mnohem lépe realizovaný a rozhodně nikterak tolik náročný, no schválně jestli se ozve někdo s podobnou zkušeností.

Neříkám, že ne. Já MLL nehrál, takže nevím. Ale když jsem koukal třeba na toto:http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/2... tak nároky jsou brutální. Pokud ti to dělá jen ten efekt, zkus vypnout PhysX, jestli to pomůže.

Ty naroky byly brutalni jen kvuli zmrvene optimalizaci , bez patchce se to nedalo hrat v Dx 11 na jakykoliv detailech , v Dx 9 naprosto v pohode na max , po patchi opravili Dx 11.Ale i tak tam zustal zmrveny SSAO , ktery kdyz je zapnuty tak je schopny z 60fps udelat 10.