Metoda cukru a biče, aneb kdo nejde s námi...

Vzpomínáte, co bylo křiku amerických aj. farmaceutických korporací kolem odvozených léčiv proti AIDS? Největším terčem se stala Jihoafrická republika, která si dovolila kupovat odvozená léčiva hlavně z Indie. Farmaceutické korporace na ni podaly žalobu, hrozily embargem a kdesi cosi. Léky koncernů jsou mnohonásobně dražší, ale protože na ně mají patenty, zakazují lidem v chudších zemích, se léčit. To je jen jeden z těžce antihumánních projevů multimiliardových koncernů. A když teď padla kosa na kámen, všechno je náhle jinak.Vláda USA jedná s německým koncernem Bayer, aby netrval na svém patentu na lék proti antraxu. Rovněž probíhají jednání s Indií, zda by byla schopna vyrábět velká množství tzv. odvozeného léku. Farmaceutické koncerny kvůli výrobě odvozenin Indii přímo nenávidí. Američani chtějí dát takřka třetinu plánovaných financí na nákup protiantraxových léků výrobcům odvozenin. Indie prý už byla oslovena vládou USA. Senátor Charles Schummer přímo vyzval vládu USA, aby koupila odvozené léky i proto, že jsou mnohem levnější (cca desetkrát). Bayer už vyzval své rivaly, aby zvýšili produkci. Pravděpodobně má na mysli rivaly, kteří Bayeru platí licenční poplatky. Jde mu o záchranu svého patentu. Je zřejmé, že tento krok americké vlády bude mít důsledky na budoucí posuzování aplikací patentovaných a odvozených léčiv v chudých zemích.www.netem.cz

Odpovědi na otázku

Ach jo zase jeden blabol z Netem. :-o. Rozdil je v tom, ze americka vlada se dohaduje s majitelem patentu jak vyresit pripadny nedostatek, kdezto pripad JAR a dalsich je prachsprosta kradez,ktera se snazi jeste omlouvat "humanitarnimi duvody". To je obycejne svinstvo. Amici nikomu patent znarodnovat nebudou jenom pokud bude potreba tak chteji umoznit vyrobu jinde, ale nemecky koncern sve penize dostane. Podle poslednich zprav uz jede na tri smeny a snad by to mel dokonce zvladnout sam.

Dovolím si upozornit, že toto je PORADNA a věnuje se převážně POČÍTAČŮM.Všem antiamerikanistům můžu proto poradit, ať zahodí svá PC (jsou v nich součástky vyráběné americkými korporacemi) a seženou si PMD nebo IQčko ( pure RVHP).

Me se naopak libi obcas odbocit od tematu... Amerika to je problem!!! Chteji vse a nechteji se delit...Abyste ziskali taky trochu jiny pohled na USA a jejich kapitalisticko-demokratickou politiku navstivte:http://www.conspiracyplanet.comhttp://www.bushnews.comChcete abychse pustil do ceske verze techto stranek??? Docela by se mi to libilo, ale nevim, zda by to lide chteli cist...Chteli byste mi pomahat...napiste toi sem, ja se ozvu...

Jasne ze bych chtel aby sis to prelozil to ze je to v AN tak to odradi spousty lidi, myslim ze kazdy by si mel udelat nazor sam. A to jde jen pokud bude mit informace z obou stran a nenecha se ockovat masmedii.