» Poradna » Ostatní

Měřič spotřeby el. energie

Zdravim Vas,

potreboval bych poradit, chtel bych si koupit pristroj na mereni el. energie, treba celeho PC, je to takova ta kravicka co se soupne do zasuvky a ma display a dalsi zasuvku do ktere se pripoji merene zarizeni. Nechce se mi za tuto vec utracet mailant, takze bych Vas chtel poprosit, ty co tomu aspon trochu rozumi, jestli by mi neporadili kde a za koli bych mohl tento pristroj sehnat?

Odpovědi na otázku

Conrad to ma, tusim zo 2 typy. Neviem presne kolko to stoji, ale nie je to velmi drahe, a funguje presne ako si napisal...

Ano, treba www.conrad.cz ... .
Dalsi viz google a heslo "meric spotreby" ci "wattmetr".

Což zkusit vypnout všechny spotřebiče a třeba hodinu nechat zapnutý jen počítač a pak tu spotřebu odečíst na bytovém elektroměru?

A MÁM TO ZADARMO!

Yardo - ty naivko. Tobě nedochází, že se u takový "složitý" operace musí přemýšlet ? A to jak známo, některým lidem činí potíže. A vyhledat podobný téma na NETU, je problém mezinárodního významu.

Jo, a na elektroměru přesně odečteš např. 300Wh??? Watmetr je pro tento účel lepší. Některé Watmetry by měly ne jen měřit příkon (W), ale měly umět i počítat energii (Wh). Ideální je,pokud počítá TRMS.

já jsem watmetr před pár roky koupil v OBI za cca 600,- Kč

A proc si ho tedy nepujcis?
www.pre.cz ...