» Poradna » Programy

Měrení rychlosti

https://i.imgur.com/4vwx3Ge.gifhttps://i.imgur.com/LaOhdbw.gifMěřím rychlost a pokaždé mě ve stejnou chvilku i po sobě postupně vychází ve všech špatné výsledky,pouze v jednom to píše přesnou rychlost.Rozumím tomu,že 90% měření ukazuje špatně?https://i.imgur.com/LaOhdbw.gifMám totiž 300/30Nebo s tím něco je?Je to děsně pomalé a je divné,že všechny ukazují jinou rychlost akorát vždycky tento ukazuje správnou.

Odpovědi na otázku

Záleží na rychlosti serveru na druhé straně a na cestě k němu. Nejlepší je asi speedtest.net, vybrat nejbližší lokalitu. Nicméně i tahle vysokých rychlostí to většinou maximálku nikdy nezměří.

Speedtest na kromeriz ci roznov mi meri normalbe 600 Mbit. Takze 300 v pihode. Spise tech 300 nebude agregovane? Pikud by isp mel kazdemu garantovat 300Mbit nestaci mu lunka.

System Windows vie zobrazit Rx/Tx rychlost na akomkolvek sietovom adapteri a to aj uzivatelsky prijemne peknym grafom. Staci si dat z Internetu nieco velke stahovat (najlepsie Linux distro zo serverov na rychlych linkach) a uvidis na grafe ako rychlo to 'downloaduje'. Bohuzial neporadim presne ako sa k tomu da dostat, hodne dlho uz Windows nepouzivam, tak snad niekto, kto ma prehlad. Je to standardna sucast Windows, nieje nic potrebne instalovat.

Tak vám děkuji chlapi.To je tedy vážně problém,protože já potřebuji zazdít ten kabel a ted tedy nevím ani zda běhá rychlost správně.

Počkej, kabel doma s tím nemá nic společného, pokud to netáhneš s 230V. Navíc měřit domácí síť nějakým testem na internetu je blbost. Rychlost domácí sítě se měří z PC na router, ne nikam dál, každý kvalitní router umí měřit rychlost sítě. Pokud si to nepostavil diletantsky a máš jak kvalitní kabel, tak i kvalitní router a síťovku v PC, mělo by to splňovat v pohodě 1Gbps.

jedina moznost jak to zmerit korektne je asi zapout torrent a sledovat rychlost. Mereni rychlosti nad 100Mbps je vzdycky problem, zalezi na spoute veci. Jednou jsme testovali 10Gbps :D dopadlo to spatne

Torent mě běhá asi nepomaleji na světě místo mých 300/30 mě to stahuje asi 10,jenže to je torentem a podle toho se přeci nedá nic měřit.Co to je ,měření torentem?Podle čeho nebo kde v něm najdu ukazatel?díky

co máš za router? Spousta levných routerů tuhle rychlost dát nemusí...

normalne da se sledovat rychlost stahovani, jestli ti to jede pomalu tak mas asi nejaky problem s vice TCP spojenim. Prave to vetsi mnozstvi TCP spojeni dokaze zjistit maximalni rychlost. Navic je to jediny volny zpusob komunikace kde muzes stahovat ze stovky mist najedou. Mozna ten torrent mas spatne nastaveny. doporucuji stahovat treba http://releases.ubuntu.cz/17.04/ubuntu-17.04-server... nebo nejakou linux distribuci ty maji vzdycky nejlepsi seed.