» Poradna » Počítačové sítě

Měření obejmu přenesených dat (po sto a prvé)

Já vím bylo to tu už snad tisíckrát, ale neodkazujte mě na předešlé diskuze, protože uspokojivou odpověd jsem v nich nenašel (ale možná sem špatně hledal).Takže jako vždy chci měřit objem přenesených dat z internetu (ať žije FUP ), přičemž mam 3 PC připojené přes routr (s integovaným ADSL modemem - Draytek Vigor2600GE). Takže shánim software který dokáže na každém PC počítat objem pro upload/download z internetu (ovšem nesmí zároveň připočítávat objem dat přenášený uvnitř LAN), rovněž bych potřeboval nějakým způsobem tyto záznamy ze všech počítačů nějak "logovat/posílat na 1PC" abych měl přehled jak na tom sem s FUP. Už jsem vyzkoušel následující programi DU Meter, Bandwidth Monitor Pro, BMExtreme, NetMeter, NetWatcher, NetLimiter, NetStats Live. Žádný z programů ale neuměl záznamy logovat (nebo byl placenej), ale možná jsem špatně hledal.Pokud znáte způsob jak měřit celkový objem uploadu/downloadu z internetu v LAN síti tak prosím poraďtě. Díky všem za odpovděi

Odpovědi na otázku

sháním něco podobnýho, ale mě by stačilo jenom to počítání dat z I-netu. Ostatní kompy jenom brouzdaj po webu, tak mě jejich traffic moc nebere . Zatím používám DU meter, ale ten počítá i traffic na LAN, takže mi je skoro k ničemu .

Not tak lidi ??

Hmm, jedno reseni me napada...Akorat je to trosku o penezich a pokud by uz nic jineho nebylo... Strcit mezi router a pocitace jeste jeden router a to bandwidth router... napriklad Planet BM-500 bandwidth manager, router 1xWAN, 4x LAN stoji 4500... ale urco se da sehnat neco levneji...:) to kdyby vsechny programy selhali:)

Reseni zajimavy ovsem opravdu trochu drahy , asi nakonec budu obíhat všechny počítače s papírem a tužkou a sčítat obejmy dat na kalkulače

Traffic Meter umí nezapočítávat přenosy v místní LAN, registrovaná verze 160,-

A podporuje zaznamenávání obejmu přenesených dat do nějakého logu nebo na jiný počítač ?

Zkus si stáhnout neregistrovanou verzi http://tramet.cz

BWMeter by snad pomohl- http://www.desksoft.com/BWMeter.htm -, ovsem za penize ...

taky se přikláním k BWMeteruten umí to, co potřebuješ