» Poradna » Windows (a jiné OS)

Meranie rýchlosti IOPS pre HDD a SSD?

Prosím o radu, nejaký testovací program.Viac o tom, čo chcem merať - http://storageioblog.com/part-ii-iops-hdd-hhdd-ssd/

Odpovědi na otázku

Záleží, jak moc komplexně chceš testovat. Iops umí měřit i AS SSD benchmark. Jinak asi nejlepší je iometer, ale budeš si muset napsat testovací skript - používá se hlavně na testování NASů.

V OS WNT řady 6 k tomu skvěle slouží Perfmon.V OS WNT řady 5.2 System Monitor + Performance Logs and Alerts.Pokud používáš ještě OS WNT řady 5.1, resp. dětský WXPP/32, nemáš mnoho možností v rámci OS, kromě doinstalování Power Shellu a vytvoření příslušných skriptíků.Nezapomeň, že se testují čisté HDD|SSD, tj. bez OS nebo jiných dat.