Memtest86

Mám Memtest 86 na CD a vím, že pro spuštění musím něco nastavit v Biosu(ale to je tak všechno). Poradí někdo jak postupovat dál? Díky.

Odpovědi na otázku

Je treba, aby se bootovalo z CD. Takze nekde v BIOSu najit neco jako Boot order, Boot from nebo tak neco a tam nastavit jako prvni polozku CD.

A nešlo by to ještě lépe upřesnit?

memtest neběží pod windows, proto v biosu musíš nastavit jako první bootování z cd ( to musíš najít ve svém biosu a nastavit), pak vložit cd a restartovat. Spustí se memtest z cd a pak už pokračuješ podle návoudu k tomuto programu

a) jde o diagnostický program (aplikaci), a proto není určena do pracek začátečníků, kteří dokáží sotva zmáčknout tlačítko.
b) pokud ani nevíte, že lze určit v BIOSu zavedení os z různých médií, pak...

Popis BIOSu a jeho položek zcela jistě v manuálu desky, na Internetu, atd... Některé ZD umožňují rychlou volbu, třeba má ZD od Asusu v průběhu POSTu umožňuje klávesou F8 spustit nabídku bootovatelných zařízení bez nutnosti "vniknout" do BIOSu...

Je v každém případě určen i "do pracek" začátečníků, protože jde o produkt, který je naprosto nedestruktivní.

Obávám se, že jsem jako vyznavač Murphyho zákonů ve výkladu slova "nedestruktivní" poněkud pesimistický...

Já taky, ale sranda musí bejt. A ty, Paolo, hledej někde v okolí termínu "boot". BIOSů je celá řada, a dokonce i skupina těch, kteří patří jednomu dodavateli (např. Awardu) se liší. Tak prostě hledej kolem "bootování"

Než ty dlouhé litanie bych uvítal, kdybys napsal, kde v Biosu tohle nastavení provést.

RTFM!!

Taky opravdu občas nevím, zda se chechtat nebo nasrat.

Na vola je líp se vysrat,jeho komunikace je narušená.Nemá rád zbytečný kydy,včetně rad.

?

Paolo [81.201.60.xxx] | 14. 9. 2008 10:51
Než ty dlouhé litanie bych uvítal, kdybys napsal, kde v Biosu tohle nastavení provést.
Hledej šmudlo.

R - zde se překládá jako "přečti si"...
T - určitý člen - "ten"...
F - anglické slovo na čtyři, které je vulgárním označením pohlavního (koitálního) styku, "zasr**ý", "poje**ný"...
M - slovo latinského původu - manuál - vetšinou se nepřikládá, případně "příručka", "návod"...

BIOS vytváří několik společností (dnes Phoenix-Award a Ami) jako polotovar, který si dále výrobci ZD dále upravují! Vzhledem k nedostatku křišťálových koulí a panen je velmi těžké určit výrobce a typ desky, abychom si za vás, když jste líný jak veš, stáhli a přečetli příslušný manuál - sic!!

...Advanced BIOS Setup... a slovo BOOT..., případně dokonce je úvodní menu ve tvaru:

Main
Advanced
Power
Boot
Exit

...lze jen hádat, která že to položka asi tak bude...

Děkuji za laskavé vysvětlení pojmů a dokonce chápu oprávněné rozhořčení mládí. Mně je 70 let a všechno, co o PC vím jsem si osvojil sám. Pokud procházím svůj BIOS, tak marně hledám rubriku, ve které bych mohl nastavit start z CD. Invektivy typu"jste líný jako veš" na oplátku velkoryse přehlížím.

Stáří ještě není žádná zásluha, mluvím podle sebe. Ale BIOS, který nedovolí provést boot z CD mechaniky není rarita, je prostě božský. Myšleno věkově. Prakticky neexistuje.

Moje mládí je též zanedbatelné,je mi tedy jen o 5 míň,ale tvrdím že v KAžDéM BIOSU je rubrika:nastavení bootování z CD.Pokud to neumíš najít,jdi za někým kdo to najít holt umí.

Paolo napíš o aký Bios ide Award či AMI pozrieme sa na to

Díky všem za lekci asertivity. Je stále čemu se učit. Protože jsem se doposud nepotřeboval do Biosu vrtat, tak s ním také nemám žádnou zkušenost a naivně jsem doufal v kolegiální pomoc při uvedení do problému. Pro Duda 123 uvádím, že se jedná o Award Modular BIOS v.6.oo PG a předem děkuji za věcnou radu.

Advanced BIOS features -> First boot device - zde si zapamatujte, co tam je, a nastavte CDROM. Uložte změny, proveďte test a následně vraťte původní hodnotu.

Doplňuji - pro jistotu si zapamatujte všechny hodnoty v položkách 1., 2. a 3. boot device, někdy se přepínáním mění i ostatní.

Detailisto, vřelý dík. Tomu říkám věcný přístup.

Ahoj,nevíte jak při spuštění memtestu udělat screen a kide se uloží ? díky

Obávám se, že v tomto případě "zabere" jen foťák

* FILENAME Name for report File - mujtest.rpt parametr u třeba GoldMemory - pokud bys pouzival.Report je lepsi než screenshot.MemTest bude mit asi něco podobnýho pod devítkou - advanced.

No otestoval som si RAMky z memtestom - http://www.memtest86.com/memtest86-3.5.iso.zip...

1. Boot 3.5 single CPU (default) -reštaltoval sa pri 0% - 47%
2. Boot 3.5 multi CPU (experimental) -hneď zamrzol, ani nemukol, musel som reštartovať natvrdo
3. Boot 3.4 (previous version) -prebehol úspešne a vypísal že NO ERRORS

Potom som si ich otestoval po jednom:
1. RAM
1. Boot 3.5 single CPU (default) -prebehol úspešne a vypísal že NO ERRORS
2. Boot 3.5 multi CPU (experimental) -hneď zamrzol, ani nemukol, musel som reštartovať natvrdo
3. Boot 3.4 (previous version) -prebehol úspešne a vypísal že NO ERRORS

2.RAM výsledky rovnaké ako u 1.RAM

Ako je možné že keď som ich mal vsadené oba tak 1. test sa reštartoval, ale po jednom ich otestoval a vypísal že NO ERRORS?

Nekde som čítal že memtest treba nehať bežať asi 5hod. inak to nemá zmysel, je to pravda?
Lebo ja som ho vypol ako nahle vypísal tú hlášku NO ERRORS.

Cau.ja mam hodne podobny problem a myslim si ze problem bude v memtestu...To same .ja pouzivam v3.5 kde kdyz dam 2x2gb svych dominatoru tak pokud jsou obe tak na zacatku testu to restartuje pc .Kdyz dam kazdou zvlast u obou test projede .
Dneska jsem zkousel OBE ve verzi memtest 86 3.4 ktera je tam dole soucasti toho boot cd (soucasti verze 3.5) a projelo mi to mez problemu ...takze si mysim ze verze 3.5 koliduje s dvouma pametmi .
U me byl predtim problem s detonatory ale ted mam nove a vim ze jsou v poradku ale porad mi vrtalo hlavou proc se to na zacatku restartovalo TAK JSEM JEL KVULI NEMU NA 1 pamet 2 gb.Dneska jsem zjistil ze verze 3.4 nekoliduje tak jsem najel do windows s celou pameti 4gb a cem zvedav jestli to jednou! spadne . Zatim jak vidis jsem tady a pisu a zatim nic .Takze on urcity test pameti je pouha prace ve win i kdyz muze trvat delsi dobu nez se projevi.NA MEMTEST SI DAVEJ BACHA.JEDNOU JE TAKOVY JEDNOU TAKOVY a to restartovani je hooodne divne a nemusi to byt pameti kdyz jine starsi testy projdou ok. - mozna chyba programu.- To co je nanic je ze vsechy ty testy tech programu nemaji stejny vysledek a clovek nevi cemu verit .ALe pokud se ti restartuje PC a tuhne atd mude problem s pameti na 80% . ---kazdopadne pokud memtest najde chybu errors tak ta pamet bude urco vadna ...ale tady se restartuje ...rek bych 3.5 verze je divna pri pouziti 2 pameti .. cauky