Memtest 86

Mám Memtest 86 na CD. V BIOSU nastavím bootování z CD ROMu, ale při restartu Memtest nenaběhne. Poradí mi někdo? Díky.

Odpovědi na otázku

Cybně nastavený boot z CD (dá se prověřit) nebo nejde o bootovatelné CD (dá se prověřit)

Paolo záleží aj na tom ako si to CD vytvoril

Možná v tom je problém. Stáhnul jsem si program, rozbalil a vypálil na CD, kde je ve formě ISO Image(1,75MB).

no ved preto to nejde. Stiahni program Ultra ISO alebo Power ISO v nom otvor ten obraz a daj vypáliť potom daj vedieť keby bol problém stiahnuť tie programy pošlem

Asi se zase hloupě zeptám. Ten prográmek Power ISO nebo Ultra ISO napálit samostatně, nebo k němu ještě ten memtest? Nebo jsou ty doporučené prográmky schopné provést memtest samostatně také?

ten program nainštaluješ. v nom otvoríš memtes- teda jeho obraz ten s koncovkou ISO a program ho vypáli na CD

Chci Ti poděkovat za pomoc a trpělivost. Memtest proběhl bez problémů, žádná chyba. Dělal jsem ho kvůli specifikaci závady, která mne už dlouho zlobí a tou je vynucený restart při zapnutí jakéhokoliv graficky náročnějšího programu, nebo spuštění antispywaru nebo antiviru. Nevím, jestli mohu po memtestu udělat závěr, že chyba není v SW, ale HW(zdroj, GK, paměti).

Jen doplnim, ze memtest by mel bezet co nejdyl, aspon 12 hodin v kuse. Jinak metest ti rika jen jedno - chyba neni v operacnich pametech.

Bězel 14h(14x pass) a všechno v pořádku. Ještě Tě využiju a zeptám se na co bys ten problém tipoval.

Pomoc ti asi nepomuzu, protoze jsi dal malo udaju. Zacalo to delat z niceho nic nebo od prvopocatku? Jaka je sestava vcetne zdroje? Na pripadny test HW bych pouzil program "PC check".

Ty jsi resil problem s Memtestem, ale pritom je tvuj problem uplne jiny. Jinak bych ale osobne taky tipnul v prvni fazi ty pameti.

Tak zkus torture test v Prime95. Ten není jen na paměti a vytíží cpu na maximum, podobně jako start tebou uváděných programů.

Tortur test na Prime 95 vykazuje fatal errors. Co s tím?

Ak sa ti PC resetne jak pri grafickych programoch tak pri programoch ktore grafiku moc nevyuzivaju tak skus hladat problem v teplote CPU alebo chipsetu na MB.
spusti program ktory to robi a sleduj teploty...
Skontroluj v BIOSe nastavenie hodnot teploty pre CPU... podla typu CPU mozes ist s max teplotou aj na 85stupnou. Pripadne na skusku vypni kontrolu teploty pre CPU.