» Poradna » Mobily

Měl bych dotaz ohledně zapojení notebooku k domácímu kinu a k TV vše HDMi.

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně zapojení domácího kina k TV a notebook ke kinu, vše HDMi.Notebook Asus, N61VG výstup HDMi na TV.TV LG 55LA660S a kino harman/kardon BDS 330 3x HDMi out 1x HDMi in. Nevím jak to celé zapojit, abych mohl pustit Notebook, signál šel do kina a s kina do TV. Děkuji za odpovědi Zdeněk

Odpovědi na otázku

Zvuk z PC ti půjde pouze v TV.Již se to zde Xkrát řešilo.

Nevěřím, proč má reseiver 3x vstup HDMi ?? K čemu.

No a HDMI z noťase do receiveru a nasledně z receiveru do TV. Na 3 HDMIčka připojim 3 zařízení a z receiveru do TV vedu jeden kabel. Na TV vidím obraz podle toho, jaký vstup na receiveru vyberu.

Ano, tak jsi to představuji, ale píše mi to žáden signál ( z notebooku) . Musím mít na nobebooku nějaké speciální rozlišení, nebo obnovovací frekfenci ?? Dnes jsem zapojit receiver s Tv optickým kabelem. Takže teď to běží, noťas s TV a zvuk optikou do receivru . Ale to není asi dobře ??

Tak to je správně.Ty novější TV již používají pouze zvuk přes optiku nebo koaxilál.

???, zvuk pres HDMI samozrejme musi umet kazda nova TV.

Zase chytrák - on chce zapojit NTB do TV a Z V U K aby měl z Domácího kina !!!HDMI na TV mu bude zvuk pouštět pouze v TV.Do kina jej musí odeslat přes zvukový "OUT" a pokud nemá alespoň výstup na sluchátka musí použít to mu TV výstupy umožňují.KAPIŠTO !!!

Abych to upřesnil.Zapojím NTB do TV.Na ovladači si MUSÍM zvolit "Vstup" a obraz i zvuk z NTB mi poběží na TV.Jak asi tak podle Tebe si přidám na Ovladači výstup do domácího kina ??? V monentě kdy si zvolím Domácí kino (ovladačem) mi přestane pracovat vstup z NTB.Vzpamatuj se - VŽDY JE AKTIVNÍ POUZE <J E D E N> ZE VSTUPŮ !!!Ostatní jsou "mrtvé" a nejsou schopné vyloudit ani šepot,pokud je neaktivuji a DVA zároveň nelze spustit.A ž si vyzkoušíš nebo uvědomíš,tak raď.

Proto se vyrábějí AV receivery - A jako audio, V jako video. To znamená že do téhle krabičky přivedu jak obraz tak zvuk z několika zařízení co mám doma. A receiver s TV propojím jedním kabelem. Recevier si vezme a zpracuje zvuk a obraz pošle dál do TV. A to podle toho, jaký vstup na receiveru zvolím. Tlačit obraz a zvuk nejdříve do TV a pak zvzj z TV do receiveru je technicky možné, ale je to blbost. To vše za předpokladu že se tu bavíme o prostorovém ozvučení 5.1 atd.Kapišto

Já to chápu,ale ten Bepsi má TMU.

Na noťasu musíš akorát přepnout na ext monitor. Tlačítko Fn + nějaká F klávesa, záleží jaký máš notebook. Zvuk musí jít přes HDMI kabel. Optika + coax se používali dříve - vedl se obraz a zvuk zvlášť. HDMI vede vše najednou. Taky ti musí ladit to co poušíš z počítače a co bere receiver. Zvuk můžeš do receiveru posílat v RAW nebo LPCM. Receiver to taky musí umět rozkódovat. Pro začátek nastav LPCM a přečti manuályOptika z TV do recevieru je pro vytažení zvuku co vzniká primárně v TV, normální programy - večerníček atd...Pokud takhle vedeš zvuk co do TV pouštíš z EXT zdroje, tak ho TV většinou degraduje pouze na stereo, ale jestli to stačí.

Díky JR, asi se v tom vyznáš, stále mi nejde Notebook do receivru. Nevím jak to nastavit.

A na recerveri si nastavil. ktorý vstup sa používa? Niektoré si vyžadujú nastavenie vstupu.

Ještě si někde vypůjči nějaký DVD nebo BD přehrávač s HDMI výstupem a zkus ho zapojit místo notebooku. Vyloučíš jestli něco blbě mačkáš, nebo je problém v noťasu.

NTB NENÍ standardní AV zařízení. Jako takové ti nikdy přes receiver hrát nebude. Musíš ho zapojit přímo do TV. Zvuk z NTB přiveď do recieveru digit. výstupem SPIDF (optika nebo koax) -všechny NTB ho ale nemají. Znovu opakuji: Vstupy HDMI na recieverech slouží pouze k připojení spotřební AV techniky - přehrávače atd. - nikoliv PC.

Je to rozlišení s notebooku, které vysílá do receivru důležité?? Jaké mám použít rozlišení aby to aktivoval nikde to v manuálu není.

Jsem rád, že debata se vyvíjí a začíná někam směřovat, každopádně děkuji za každý názor, až poleví ten vánoční shon dám se to toho, ještě jednou díky a stále můžete diskutovat dále. Všem přeji Štastné a veselé vánoce.

Ještě jeden poznatek, z notebooku mi jde rozlišení 1360x768, není to špatné rozlišení a receiver ho nemůže identifikovat.

A proč jedenoduše nezapojíš HDMI do TV a zní potom přes digitální audio výstup, či klasický jack (nevím, jestli ti to kvalitově bude stačit) normálně nezapojíš do kina? Takže obraz a zvuk do TV a z televize OUT do kina. Problem solved :)

Teď je to zapojené tak, že notebook jede na TV přes HDMi a z TV do receivru optikou. Mám koupit externí zvukovou kartu a přes optiku spojím Notebook z receivrem ?? Zvukovka je CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 PRO a má výstup pro optický kabel.

On to není jenom receiver, on je to receiver a přehrávač BR a kino 2.1

Ano, pokud tvůj NTB skutečně nemá dig. výstup (pozor -bývá kombinovaný se sluchátkovým jackem) je řešením použití té ext. zvukovky. Instalace ovladače bývá nutností.

Notebook napojen na externí zvukovou kartu, ta je již objednaná, spojení s receiverem bude optickým kabelem a obraz do TV půjde HDMi kabelem. Pokud se bude používat pouze TV, tak zvuk z TV optickým kabelem do receiveru. Je to tak správně ??????????????????

Ano, je to správně. Ještě jedna maličkost. Počítej, že se může (ale nemusí) objevit problém zpoždění obraz vs. zvuk.

Na receveiveru je funkce posunuti zvuku.

Pořád to není ono, když je v TV akční scéna, nebo začátek reklamy vždycky se to v kině ztlumí.