» Poradna » Notebooky

Media Creation Tool - chyba

Ahoj, dnes jsem pracoval v MS excel, když se najednou začal notebook strašně zasekávat. Nešlo ani excel zavřít, takže jsem chtěl vyvolat správce úloh a vypnut ho manuálně, ale notebooku zčernala obrazovka a chvilku to vypadalo, že pracuje, tak jsem ho nechal cca 20 minut, ale potom mi došly nervy a na tvrdo jsem ho zkusil restartovat. Při spouštění však vyběhla obrazovka, kde bylo napsáno "příprava na automatickou opravu". Když jsem nechal opravu běžet cca půl hodiny tak vyskočila modrá obrazovka s tím, že je nutné windows opravit z instalačního disku. Sedl jsem proto za druhý notebook a stáhl Media Creation Tool ze stránek Microsoftu. Po zapnutí a chvilce načítání se však zobrazilo "Při použití tohoto nástroje se objevil problém". Kód chyby hlásí 0x80072F76 - 0x20017. Snažil jsem se najít a opravit tuto chybu, ale nikde jsem nenašel nic co by pomohlo. Nenapadá Vás prosím nějaké řešení a myslíte, že ta oprava z instalačního disku windows bude fungovat? Potřebuji z toho notebooku minimálně dostat všechny data. Díky

Odpovědi na otázku

Stáhni si .iso https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... a bootflešku připrav pomocí Rufus https://rufus.akeo.ie/

Omlouvám se, ale kde na té stránce https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... najdu přímo ten iso soubor? Když kliknu na download tools tak se opět stáhne Media Creation Tool

Stačí změnit user agenta, kdy si MS bude myslet, že jsi třeba na Androidu a ono ti to pak místo Media Creation Tool, nabídne iso ke stažení.

Tato chyba je zpusobena nenactenim rtf souboru s EULA a problem je u ISP, takze zkuste jineho ISP nebo jen VPN. Ja to vyresila pomoci VPN od Protonu(free) na Svycarsky server a MCT nacita EULA v pohode a tim padem i vytvori USB/ISO.

Nesdělil jsi typ NB ani SMART SSD/HDD.Typická chyba BFU:"dostat všechny data"Standardně se obnovují důležité dokumenty ze zálohy.Nezálohované dokumenty prakticky už neexistují.

Měl jsem stejný problém a pomohlo:1. Win+R2. spustit - services.msc3. v seznamu u Windows Update povolit automatické spouštění4. Media Creation Tool by měl fungovat (raději spustit jako zprávce) :)

Díky pomohlo