» Poradna » Notebooky

Mechanický problém s Touchpadem

Zdravím,patrně budu muset do servisu, ale jen mě zajímá, zda se s tím ještě někdo setkal a jak to řešil.Mám relativně špičkový notebook Toshiba Portege Z30-A-181. Kovové šasi, minimální hmotnost, velmi uzký. Prostě paráda. Ale objevila se cca po roce používání mechanická vada v oblasti touchpadu. Když nepracuji na stole, ale mám ntb na nerovném povrchu (kolena, apod.), začne se patrně celá část kolem touchpadu nějak prohybat nebo nevím co, a začne mi jezdit zběsile kurzor po obrazovce. Notebook má i TrackPoint uprostřed klávesnice, takže je možné, že to dělá on. Ale když vyloženě zatlačím prsty cca centimetr od touchpadu, kurzor se samovolně rozjede do rohu obrazovky.Prosím, setkal jste se s tím někdo? Je to třeba know-issue u Toshib?Díky,Honza

Odpovědi na otázku

No stačilo sem napsat a vyřešil jsem to...Problém je v tom trackpointu (u Toshiby tomu říkají AccuPoint). Zkusil jsem ho v ovladači deaktivovat a problémy přestaly.Problém ale je, že AccuPoint má přiřazená dvě tlačítka nad touchpadem, která jsem do teď používal, protože jsou ergonomicky příjemnější než tlačítka pod touchpadem (která jsou de facto součástí plochy touchpadu). Tím, že jsem deaktivoval trackpoint, deaktivoval jsem zároveň i ty dvě tlačítka a to je hrůza :(

Dobrý den,podařilo se problém vyřešit? Mám stejné potíže.