Mechanická klávesnice + spínače

Ahoj, chci s zeptat jako by jste mi mohli doporučit mechanickou klávesnici, cenu teď neřešme, dejme si maximum nějakých 4tis. kč.. požaduji aby byla podsvícená, dále bych se zeptal jaké bych měl zvolit spínače (převážně na hraní her) a dál jestli jsou dobré Kailh nebo radši osvědčené MX Cherry, a nebo dokonce zvolit hybridní spínače, co jsem pochopil tak jsou napůl membránové a napůl mechanicke- nechápu.. předem díky za jakékoliv typy :D

Odpovědi na otázku

jakou máš rád barvu? červenou? Já zelenou, pojď mít rád taky zelenou barvu, určitě bude lepší než ta červená. A proč? Protože mě se zelená líbí. Chápeš?

Je mi jedno jaká barva podsvícení, nejlépe RGB.. ale teď seriózně.. chci aby mi někdo doporučil klávesnici, nejlépe z vlastní zkušenosti, chápeš?

Více herní Logitech G910,civilnější verze je pak G810.

Mam Corsair Strafe s MX Brown ( https://www.czc.cz/corsair-strafe-red-led-ch... ) a nemuzu si stezovat - klavesnice je robustni, uroven podsviceni si muzes nastavit takze to nebije do oci a celkove se mi na ni pise/hraje dobre. Na cisty hrani bys mel asi lepsi red/black switche, ale to by chtelo idealne nekde vyzkouset abys zjistil co ti vyhovuje vic.

Taky se přidám k dotazu - jakou náhradu za Logitech G15, ideálně stejné ovládací prvky nahoře (kolečko, monochromatický displej), regulace jasu podsvícení, velký Enter (fakt bych moc rád) a standardní rozložení kláves.

Náhrada za G15/G19 atd. není...Poslední podobná klávesnice je G510s.Logitech se vrhnul na mechanické klávesnice a takovéto herní už nedělá.Měl jsem půjčenou G810 a v rodině máme G910. 810 má super podsvícení a solidní mechanické tlačítka....Bez kterých se klidně jakožto že nepíšu romány obejdu :) Vrátil jsem se k původní G15...

Jestli bude mechanická nebo membránová je mi jedno. Když koukám na vzhled, tak jsou všechny bez displeje a vypadají spíše jako náhrada G11 za trojnásobek ceny.

Jak jsem psal.Poslední co bylo od Logitechu s diplejem je G510S která se občas dá sehnat i nová třeba na Aukru atd.Alternativa je koupit běžnou klávesnici a Gameboard G13.