Mechanická klávesnica

Mám doma 2 mechanické keyboardy jedna s modrými (kailh Blue) a jedna s červenými spínačmi (Cherry MX Red). Na tej s modrými sa píše oveľa lepšie. Na tej s červenými ani nepoznať že je mechanická. Pri stlačení to vydáva zvuk ako membránová stlačenie je trochu istejšie ako pri membránovej ale inak keyboard s red switches už viac nechcem. Už budem kupovať mechanickú k. len s modrými len s modrými. Dnes som si objednal jednu s outemu blue spínačmi tie by mali byť ešte kvalitnejšie ako kailh blue (vyskúšam uvidím). A potom plánujem aj jednu s cherry mx blue.No ale zaujímalo by ma váš názor na optické LK spínače:https://klavesnice.heureka.sk/a4tech-bloody-b820r/Oplatí sa investovať do opticko - mechanickej klávesnice? (samozrejme varianta s modrými spínačmi) Na papieri by to malo byť ešte lepšie ako klasické mechanické spínače - malo by to mať ešte lepšiu odozvu atď. Ale jedna vec je teória a druhá prax. Trošku podozrivo na mňa pôsobí fakt že tú klávesnicu vyrába nejaký neznámy výreobca (A4 Tech) a neviem o žiadnom prémiovom výrobcovi ktorý by LK switche používal... máte s ňou skúsenosti a viete mi ju doporučiť alebo nedoporučiť. Cenovo mi príde celkom ok.

Odpovědi na otázku

Používám Razer Huntsman Elite. Má optické spínače. Hned vedle mám Razer BlackWidow Ultimate. Tam jsou mechanické spínače. Přijde mi to asi tak srovnatelné. Ty optické spínače mají (v souladu s reklamou, kupodivu) trochu lehčí chod a neztrácí se znaky, když člověk ve spěchu nedomáčkne klávesu. Optický snímač je prostě spolehlivější než elektrický kontakt, který může časem oxidovat atd. Jinak ale BlackWidow není nijak „horší“ — prostě jakýsí dojem z té klávesnice jiný. Každý má jiné preference.

Na jedne klaviature s optickymi snimaci jsem trochu neco psal i hral a prijde mi to byt velmi blizke mechanice (s blue). Ale ja nejsem az takovy fanousek mechanik, sam ji bezne nepouzivam, takze asi nejsem uplne nejlepsi hodnotitel.