» Poradna » Programy

MDK 10.1 vs. Gf Ti 4200 128MB

Dobrý den , chtěl jsem se zptat na jeden problém.
Při instalaci driveru (z nvidia.com) istalace vyžaduje kompilaci kernelu, ale ta se zasekne u 83% procent vyhodíá to hlášku, že to nelze vytvořit.

Plz help - je to poslední co mě dělí od toho , abych woka hodil natrvalo do režimu offline.

nvidia-installer log file '/var/log/nvidia-installer.log'
creation time: Tue Sep 28 21:02:22 2004

option status:
license pre-accepted : false
update : false
force update : false
expert : false
uninstall : false
driver info : false
no precompiled interface: false
no ncurses color : false
query latest driver ver : false
OpenGL header files : false
no questions : false
silent : false
X install prefix : /usr/X11R6
OpenGL install prefix : /usr
Installer install prefix: /usr
kernel source path : (not specified)
kernel install path : (not specified)
proc mount point : /proc
ui : (not specified)
tmpdir : /root/tmp
ftp site : ftp://download.nvidia.com

Using: nvidia-installer ncurses user interface
-> License accepted.
-> No precompiled kernel interface was found to match your kernel; would you li
ke the installer to attempt to download a kernel interface for your kernel f
rom the NVIDIA ftp site (ftp://download.nvidia.com)? (Answer: No)
-> No precompiled kernel interface was found to match your kernel; this means
that the installer will need to compile a new kernel interface.
-> Kernel source path: '/lib/modules/2.6.8.1-10mdk/build'
-> Performing cc_version_check with CC="cc".
-> Performing rivafb check.
-> Performing rivafb module check.
WARNING: Your kernel was configured to include rivafb support as
a loadable kernel module.

The rivafb driver conflicts with the NVIDIA driver; Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

V prvni prispeku neni posledni odstavec celý , tady již anoNVIDIA: calling KBUILD... make -C /lib/modules/2.6.8.1-10mdk/build \ KBUILD_SRC=/usr/src/linux-2.6.8.1-10mdk KBUILD_VERBOSE=1 \ KBUILD_CHECK= KBUILD_EXTMOD="/root/tmp/selfgz6025/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6111- pkg1/usr/src/nv" \ -f /usr/src/linux-2.6.8.1-10mdk/Makefile modules mkdir -p /root/tmp/selfgz6025/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6111-pkg1/usr/src/nv/.tmp _versions make -f /usr/src/linux-2.6.8.1-10mdk/scripts/Makefile.build obj=/root/tmp/se lfgz6025/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6111-pkg1/usr/src/nv echo \#define NV_COMPILER \"`cc -v 2>&1 | tail -n 1`\" > /root/tmp/selfgz602 5/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6111-pkg1/usr/src/nv/nv_compiler.h cc -Wp,-MD,/root/tmp/selfgz6025/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6111-pkg1/usr/src/nv/ .nv.o.d -nostdinc -iwithprefix include -D__KERNEL__ -Iinclude -Iinclude2 -I/ usr/src/linux-2.6.8.1-10mdk/include -I/root/tmp/selfgz6025/NVIDIA-Linux-x86 -1.0-6111-pkg1/usr/src/nv -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -fno-stri ct-aliasing -fno-common -pipe -msoft-float -mpreferred-stack-boundary=2 -fno -unit-at-a-time -march=i686 -I/usr/src/linux-2.6.8.1-10mdk/include/asm-i386/ mach-default -Iinclude/asm-i386/mach-default -O2 -Wdeclaration-after-stateme nt -I/root/tmp/selfgz6025/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6111-pkg1/usr/src/nv -Wall - Wimplicit -Wreturn-type -Wswitch -Wformat -Wchar-subscripts -Wparentheses -W pointer-arith -Wno-multichar -Werror -O -fno-common -MD -Wno-cast-qual -Wno- error -D_LOOSE_KERNEL_NAMES -D__KERNEL__ -DMODULE -DNTRM -D_GNU_SOURCE -D_LO OSE_KERNEL_NAMES -D__KERNEL__ -DMODULE -DNV_MAJOR_VERSION=1 -DNV_MINOR_VERSI ON=0 -DNV_PATCHLEVEL=6111 -DNV_UNIX -DNV_LINUX -DNV_INT64_OK -DNVCPU_X86 -UD EBUG -U_DEBUG -DNDEBUG -DNV_CHANGE_PAGE_ATTR_PRESENT -DNV_CLASS _SIMPLE_PRESENT -DMODULE -DKBUILD_BASENAME=nv -DKBUILD_MODNAME=nvidia -c -o /root/tmp/selfgz6025/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6111-pkg1/usr/src/nv/nv.o /root/tm p/selfgz6025/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6111-pkg1/usr/src/nv/nv.c Ukázat celý příspěvek

Ahoj, no, vidim, ze pro instalaci sis vybral MDK 10.1, ale pokud vim, tak ta je pouze v Community verzi, ktera je urcena pouze k testovani .... komunitou testeru.Pokud si chces opravdu zkusit Linux, (od Windows se tak lehce neodlepis, ver mi), doporucuji ti MDK 10.0. Mam FX5200 se 128 MB, a prave s verzi ovladacu 6111 behaj jako hodinky. Pri instalaci sice chtej ctvrte CD, ktere se stahnout neda,(da se to preskocit) po spustani trochu blbnou, nez zapnes defaultni boot na jadro 2.6, ale kdyz si s nima trochu pohrajes, tak jsou v poho. Pokud uzivas Linux kratce, nech si Winy na disku, a az zjistis, ze je pul roku nepotrebujes, pak je vyhod. Pro podobne dotazy ti doporucuji skvely server ABC Linuxu. Sam se potykam s Linuxem pres rok, pokud budes mit problem, muzes to zkusit i u me.Cus.

presne tak. "Community" je u mandraku jiny nazev pro "beta verze". Konecna verze by mela vyjit v listopadu (podle mandrakelinux.com). Pamatuju si, ze jsem mel s mdk 10.0 community taky nejake problemy, ktere ve verzi official zmizely. Do te doby doporucuju mdk 10.0 official. Je spolehlivy, jednoduchy (mandrake 9.1 byl muj prvni linux a pro zacatek ho velmi doporucuji).

ahoj, no mdk 10 0 mam na dvd,taky jsem ho zkousel.Tam dochází ke stejnému problému u verze ovladacu 6111 , pokud pouziju starsi , tak tak se napise ok, ale není to ok. System pada a nazacatku pri spoustení háze mnoho bych a dochází k padů mnoha aplikací.Jo communyty se dají stáhnout vsech pet CD :)

A co odpovědět na stažení pre-compiled kernel from ftp YES?

tak sem z toho jelen, MDK sem koupil 5CD+update. Je to 10 community. Distribuce obsahuje i rpm baličky s ovladači NVIDIA a taky mi to nejede. zkoušel sem i nejnovější ovladače z webu nvidie ale taky nic. (kdysi jsem si stáhnul 3CD official MDK 10 a NVIDIE taky nešla, a protože rpm balíčky s nvidie ovladači byly jen ke stáhnutí z jejich webu pro členy MDKclubu, tak jsem to musel vymazat).
U community s 5CD byl problém u mě podobný. RPM balíčky se nainstalovaly, ale grafický prostředí nenaběhlo. Když sem zkoušel instaloval novější i starší ovladače tak to buď šlo (ale bylo to to samí - jen textový režim!!!) nebo se to ani nezkompilovalo (asi se stejnou hláškou jako osoba výše).
Mandrake sucks

Ano, po instalaci a pri prvnim spusteni MDK 10.0 jsem take zazil nekolik podivnych padu a vubec se choval divne. Problemy prestaly, kdyz jsem zvolil bootovani s jadrem 2.6 (pri instalaci se mi nastavilo 2.4). A s timto jadrem jsem nainstaloval ovladace Nvidia v. 6111 na prvni pokus. ovsem nepokousel jsem se predtim zavadet pokusne jine ovladace kompatibilni s Nvidiou. a Xka pouzivam 4.3 (tusim) proste ne 3. Pradtim jsem pouzival MDK 9.2, mel jsem starsi verzi NVidia ovladacu a taky bez problemu. Je dobre se pred instalaci mrknout, co vse ovladac vyzaduje. Je to nekde v readme. Hodne uspechu pri kroteni hardwaru Linuxem prejeMilan

The rivafb driver conflicts with the NVIDIA driver; the NVIDIA kernel module will still be built and installed, but be aware that the NVIDIA driver will not be able tofunction properly if the rivafb module is loaded!Podle tohoto bych soudil na konflikt mezi tvým ovladačem a modulem rivafb. Zkus # lsmod | grep rivafbpokud jej nalezne, tak jej odstraň# modprobe -r rivafbpro jistotu se podívej do souboru /etc/modules.conf a zakomentuj řádek (#) s rivafb.Potom by už mohla instalace dopadnout úspěšně

V suse 9,0 to dela to same a vypisuje stejny log.Na strankach nvidie jsem nasel tohle There is no need to try to enable 3D support. It's already enabled, when the nvidia driver is running. Ignore the misleading error message, that 3D support can't be enabled. This problem will be fixed with SuSE > 9.0 and is related to the latest nvidia driver release.Jestli to dobre chapu pak grafika funguje v 3D,jenom se vypise nejaka chybova hlaska.

mel jsem stejny problem s FX5200, je to zpusobeny ovladacema 6111, vygoogloval jsem si reseni:spustis si "sh --extract-only" (nepamatuju si ten prepinac uplne presne, ale urcite bude popsanej v readme k nvidia driverum), pak dam akorat "make install" a uz jen standartne upravis config Xek. Takze abych to shnul: musim ovladace jen rozpakovat a sam manualne nainstalovat, pak to chodi => je asi nejakej podelanej instalacni program. good luck

OPRAVA:takze jeste jednou ten prikaz "sh nazev_souboru_ovladace_6111 --extract-only" (nevim proc ale v predchozim textu jsem ho dal do ostrych zavorek a ten text vypadl)

Zkus Aurox 9.4 - byl teď v posledním Linux+ na DVD. Je naprosto v pohodě!Všechno šlape okamžitě bez jakéhokoli problému nebo nastavení-kodeky, DVD, 5.1 audio, NET, nVIDIA i ATI a navíc všechno perfektně lokalizováno - nechci dělat reklamu, ale tahle Polská distribuce je opravdu výborná!

code startx//...(II) Setting vga for screen 0.(II) Loading sub module "vgahw"(II) LoadModule: "vgahw"(II) Loading /usr/X11R6/lib/modules/libvgahw.a(II) Module vgahw: vendor="X.Org Foundation"compiled for 6.7.0, module version = 0.1.0ABI class: X.Org Video Driver, version 0.7(**) NVIDIA(0): Depth 24, (--) framebuffer bpp 32(==) NVIDIA(0): RGB weight 888(==) NVIDIA(0): Default visual is TrueColor(==) NVIDIA(0): Using gamma correction (1.0, 1.0, 1.0)(--) NVIDIA(0): Linear framebuffer at 0xD8000000(--) NVIDIA(0): MMIO registers at 0xE8000000(EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA kernel module!(EE) NVIDIA(0): *** Aborting ***(II) UnloadModule: "nvidia"(II) UnloadModule: "vgahw"(II) Unloading /usr/X11R6/lib/modules/libvgahw.a(EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration.Fatal server error:no screens foundPlease consult the The X.Org Foundation support at http://wiki.X.Orgfor help. Please also check the log file at "/var/log/Xorg.0.log" for additional information.[user@home tom]$ glxinfoname of display: :0.0Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".Error: couldn't find RGB GLX visualvisual x bf lv rg d st colorbuffer ax dp st accumbuffer ms cavid dep cl sp sz l ci b ro r g b a bf th cl r g b a ns b eat----------------------------------------------------------------------Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".0x21 24 tc 1 0 0 c . . 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 NoneXlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".0x22 24 dc 1 0 0 c . . 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 NoneSegmentation faultJeste to vyhazuje jednu hlasku, ale ta neni pravidelna, az ji odchytnu pridam ji sem.

holt je to linux zvykej si tam uz to neni jenom next, next a jedu, ale prikazova radka bla bla bla, nejede, google, prikazova radka nejede , google , tuny diskuzi a po tydnu mozna to pojede

Zkuste tento postup. Mě to fungovalo. http://www.jennings.homelinux.net/nvidia.html