MB X570 s POST displej pod 7000kč?

Zdravím. Napadá vás nějaká základní deska X570 s POST displejem pod 7000kč? V popisu desek to nebývá a hrozně špatně se to hledá. Nebo aspoň s diagnostickými diodami? Celkem se mi tahle featurka líbí...

Odpovědi na otázku

k čemu? dáš to pod stůl v boudě a za dva roky se tam nepodíváš... Proč taky ?Jen mě to tak zajímá k čemu to mohlo být..

Třeba k tomu že často měním komponenty a mám schízu že až to nenabehne tak nebudu vědět proč.

a co ten display ti vypise, ze "vadny kondenzator na VGA 3ti sprava v strednom rade" aleboco?

si to precti v manualu.Zjistit na jake operaci se to pri bootu seklo. Z toho lze zjistit co je vadne nebo jak to vyresit. Tahle vec je uzitecna kdyz nastane nejaky problem ... dokud nenastane tak vyznam nema. A cim slozitejsi PC, coz High-End sestavy byvaji, tim vetsi sance ze neco neni OK. Napriklad airbag v aute je taky na dve veci dokud nenarazis ... .

ASUS TUF X570-PLUS GAMING stoji 5690 v alze a 5619 v czc, davat za display 2000Kc/80€ za to mas celu druhu lowend dosku :)

X570-PLUS nesnese s X570-E vubec srovnani. Naprosto odlisna kategorie desek. X570-E je skoro na urovni CROSSHAIR VIII HERO (WI-FI).

to je mozne a vzhladom na cenovy rozdiel pravdepodobne, avsak ta doska je uplne dostacujuca a nevidim jediny dovod kupovat dosku za 330€

Ze ty tam nic navic, nic lepsiho nevidis. Pro nekoho to navic co tam je smysl ma, pro jineho ne. Proto je snad na vyber.

Nekdo jiny ti rekne, ze X570 je zbytecnost ze uplne staci B450 nebo dokonce A320, tj deska cca za 1500 Kc. Proste pohled kazdeho je jiny.Muj nazor je, ze X570 TUF je dobra deska, a nema smysl priplacet za X570-PRO nebo X570-F ... prvni co si vzhledem k vybave ten priplatek zaslouzi je prave ta X570-E.

zalezi na tom, ci na x570 pojde 4***. Ak nepojde, tak to naozaj je zbytocnost, preto dufam, ze AMD taku podpasovku nespravi..

4xxx pojede. Je otazka zda 5xxx. Myslim ze ale pujde i 5xxx. Proc? Sice se uvadi ze 5xxx bude pro DDR5, nicmene AMD vzdy v historii v dobe predelu pouzivalo dualni radice pameti. Nove pameti jsou hodne vzdy hodne drahe a zbytecne by to snizovalo prodeje.

Tak asi logicky na tom, co jsi vyměnil jako poslední, ne?

Za cenu kolem 7000 Kc se dala sehnat Asus X570-E. Pripadne byla za 8200 Kc s 512GB SSD. Ted je to horsi ... .

Mironet 7.609Alfa 7790Jen upozornuji za ma vyssi spotrebu ve vypnutem stavu ... cca 5W.

Super. Díky. Ony by možná stačili i ty diody. Např Gigabyte X570 AORUS PRO za cca 7k. Jen jsem si říkal jestli by to nešlo i levněji 😁

Diody ma i ta X570-E. Ten POST displej neni jejich nahrada/alternativa.Jen odpovidam na otazku, nerikam co koupit. To je na kazdem co si vybere.

Na aliexpressu začínají karty POST/Port 80 na nějakých 20 USD. Raději kup normální desku a kartu samostatně.

Tak to je zajímavá myšlenka. U nás se to neprodává?

To je docela psycho cena.. Před týdnem jsem kupoval taky na ali za nějaké 3 dolary

Posli odkaz na to co jsi kupoval za ty 3 dolary. Za tu cenu bych to nejspis byla jen ISA/PCI, nikoliv PCIe.

Drahé TL460/TL411 jsou lepší, protože mají víc rozhraní a jdou připojit například místo modulu TPM. Navíc kvůli PCIe je potřeba zvedat napěťovou úroveň a dekódovat ze sériového signálu na paralelní (takže je to vlastně převodní z PCIe na PCI a cenou nelze jít moc dolů).