» Poradna » Mobily

Mazání videí

Dobrý večer, chtěl bych poprosit i radu. Mám kameru Panasonic HC V 160 a poslední dobou se mi děje jedna věc. Z kamery se samovolně mažou videa, absolutně mě napadá proč... Mám ji rok a půl... Vždy šlo vše normálně. Nevíte, čím by to mohlo být?

Odpovědi na otázku

Pravdepodobne je v haji pametova karta.Zkuste tam dat jinou, zda se to tim vyresi.Pouceni pro priste - vse pravidelne zalohovat.

To je fakt, mohl bych zkusit jinou kartu. :) Díky. Naštěstí jsem nepřišel o nic důležitého, takže jsem v klidu. :)

Jenom tip, nevím jak se kamera v takovém případě chová, ale nevynuloval jsi počitadlo záznamů? V takovém případě by kamera mohla uložit nový záznam se stejným číslem jako záznam, který již na kartě je a tím ho přemazat. V návodu se píše, že po vynulování počitadla je třeba kartu formátovat. Ovšem uvědom si, že formátováním se karta celá smaže, tak nejdřív záznamy ulož!!!!!

Formátování jsem jednou zkusil, ale nic. Počítadlo na to nejspíše nebude mít vliv, jelikož by se tam muselo zobrazit video, které přemazalo původní, ovšem žádné nebylo.

Při nedostatku místa na kartě se mohou mazat nejstarší videa, aby se udělalo místo na nová. Je na kartě dost místa, aby to nemohl být tento případ?Dovedu si představit, že pokud se ti nějak rozhasilo nastavení hodin (vynulovaly se), blbne i to mazání a mažou se ti třeba včerejší videa, které jsou ale uloženy s hodně starým datem.

To je nesmysl, tohle není autokamera nebo CCTV, aby nahrávala ve smyčce :) Klasická rodinná videokamera rozhodně sama nic nemaže, když dojde místo, tak prostě zastaví záznam. Pokud to vůbec přepisování záznamů umí, tak by se to muselo cíleně nastavit někde v menu.

Většinou mám 2h místa. Jediné, co mě napadlo je to, že jsem nabijel kameru během natáčení, jelikož baterie není moc velká a potřeboval jsem zrovna natáčet. Nabijel jsem z powerbanky, dělal jsem to častěji, ale jelikož nikdo z mého okolí kdo také takto nabíjí a mažou se mu videa neznám, neměl jsem „obavy". Tak to může být jedině tím...

Proč by to mělo být tím? Nabíjení nemá vliv na mazání. Nejspíš je prostě blbá karta.