Maximální zátěž procesoru-chladiče při jakémkoliv spuštění hry

Dobrý den.Asi před týdnem během hraní se najednou maximálně zvedly otáčky větráku.Po vypnutí hry se otáčky sníží a ustálí k normálu. Už sem zkoušel několik her a dělá to u každé. Zkrátka se mi z ničehonic přehřívá procesor jen když zapnu jakoukoliv hru, nebo náročnější program a hučení přetrvává dokud program nevypnu.Prosím o radu, jak tento problém vyřešit.Děkuji

Odpovědi na otázku

A nepleteš si náhodou PC poradnu s věštírnou, že se neobtěžuješ uvést ani ty nejzákladnější údaje, jako třeba jestli je to stolní PC nebo notebook? Takhle se nedá říct nic, jen to, že ti nejspíš částečně upadl chladič a má špatný kontakt s procesorem. Nebo totéž na grafice.

Zapomněl jsem dodat, že jsem počítač rozebíral a větrák jel v pohodě, a chladič drží správně, totéž grafika.

Ne, 100% nedrží. Tohle je typické chování, když má chladič špatný kontakt s procesorem. Jedině tak je totiž možné, aby otáčky naběhly tak rychle ihned při zapnutí zátěže. Ověříš to zjištěním teploty CPU při těch vysokých otáčkách.

Na teploty jsem se koukal a při té zátěži jsou na procesoru 85+ (špatné).Dokonce jednou už to vyplo samo kvůli přehřátí

Tak co proboha řešíš, prostě se chladič částečně uvolnil. To není nic výjimečného, mě takhle taky téměř upadl, prostě plastové části držáku časem zkřehly a byl zčásti odlomený, takže špatný kontakt s procesorem.

Taky by nebylo na skodu kdyby napsal co ma za chladic..

Stolní počítačGtx 960, i7-4790K, 16g ram.

Sahni si na zebrovani chladice, jestli je studenej i kdyz bude teplota pres 80st, tak prepastovat. Pokud sis teda nehral s nastavenim otacek vetraku podle teplot v BIOSu nebo nejakym SW

Prepastovat taky. Ale hlavne ten chladic spravne pripevnit. Pokud to nedokaze, prepastovani nic nezmeni (ikdyby ho provedl spravne).

Dobrá.Zítra se na to ještě jednou důkladně podívám. Pak se ozvu. Zatím díky

Tak jsem ještě jednou PC rozebral a zjistil jsem, že se zničila jedna nožka od chladiče. Šroub je v pohodě, ale potřeboval bych koupit novou nožku.Co jsem se koukal, tak jsem nikde ke koupi nožku nenašel.Chladič: DP/N OWKGR1

Ano, chladiče se obvykle mění celé. A koukám, ještě ses zapomněl pochlubit, že to je značková sestava Dell. Na to se takové věci shání ještě hůř. Takže zavolej do servisu Dell, jestli ti to prodají nebo si tam nech rovnou chladič vyměnit. Mimochodem, bylo by zajímavé vědět, jak se vlastně ta nožka uvnitř počítače jen tak sama bezdůvodně zničila

Dobrý den,bylo by dobré, aby jste si po sobě přečetl příspěvek z 22.11. - 20:04. Vám se to také stalo, že úchyt chladiče odpadl, tak vůbec nechápu Vaší otázku.

Samozřejmě jsem čekal, kdy na to někdo narazí Ano, stalo se mi to u nějakého laciného chladiče v dobách Athlon 2500XP či jak se to jmenovalo asi po osmi letech provozu. Ale u značkových sestav se takové věci běžně samy od sebe nestávají.

U znackovych sestav, ktere mj. obsahuji ty nejprisernejsi a nejmene vhodne nejlevnejsi chladice, se to naopak muze stat docela casto.Ty kramy jsou casto vyrazne horsi nez to nejlevnejsi, co se prodavalo pred 15 lety.

Řekl bych, že ty chladiče jsou malé a slabé, ale díky tomu jsou poměrně lehké a takové mechanické problémy se u nich neobjevují. Vždyť to jede v kancelářích mraky let denně

Jenze kanclkompy nenapadaji hyperaktivni laici.

https://i.ebayimg.com/images/g/J8AAAOSwzhRZkZXy... Na tohle se stačí špatně podívat a ...

A nejde tam dat misto tohohle priserneho kramu nejaky normalni chladic? Kdyz uz "se ta nozka znicila", mel by chladic stejne vymenit nekdo, kdo pritom nic dalsiho neznici.(A na pocatku byla blba volba sestavy, s cimz zpetne nic neudelate.)

https://www.dell.com/community/Alienware-Gener... Tady je jedna ukázka, že to jde i s větším, než box/Dell chladičem.

To je hodně slušný.

Podívej se na aukru, ebay, aliexpress atd. Možná něco za rozumný peníz seženeš.A nebo "bastl".

Zdravím.Tak jsem to vyřešil tak, že jsem dal pryč šroubek od té prasklé nožky a dal pryč i šroubek do kříže, aby to tam právě do kříže pasovalo. Napastoval a posadil.Šlape jak má. Díky za veškeré odpovědi