» Poradna » Programy

Maximální počet síťových připojení byl vyčerpán

V síti mám počítač s Win2k Professional, na kterém mám vysdílený disk. Na něj se mapuje 15 počítačů s WinXP Home (v tom problém nevidím). Při mapování 11. a dalšího počítače se objeví hláška, že bylo dosaženo maximálního počtu připojení a disk se již nenamapuje. Předem upozorňuji, že na počítači s Win2k mám neomezený počet připojení (zkoušel jsem pro jistotu i omezený na 20 připojení, bez úspěchu). Jediný problém vidím snad v tom, že uživatel se na oněch počítačích s WinXP jmenuje stejně a mohl by být nějaký limit na současné připojení téhož uživatele. Poradí někdo?

Odpovědi na otázku

Pokud se nepletu, tak W2KPro jsou omezeny na 10 současně pracujících uživatelů (majících otevřené soubory nebo využívajících např. sdílenou tiskárnu), přičemž počet souborů současně otevřených jedním uživatelem není omezen. Pokud se W2KPro používá ke sdílení internetu, pak lze připojit "neomezený" počet uživatelů, neboť tito uživatelé nepracují s diskovými soubory.

Tak se to taky jeví. Přes tento počítač běží i připojení na internet a to je bez potíží. Dá se počet připojení nějak zvýšit nebo je to zase tah Mrkvosoftu jak donutit uživatele pořídit Win Server?

Pro odblokování použij program NTSwitch. Volba : Go serverJestli ti funguje mejl......Oliheň Beznaděje.

Ano, presne tak to je. Je to omezeni NT, 2000 a XP. vic nez 10 lidi se tam pripojit neda. Pokud chce vic, musi koupit verzi Server s patricnym poctem liceni... Doporucuji pouzit linux se sambou, zadara, neomezene a uzivatele rozdil nepoznaji..

Jo, to mám v úmyslu, jenže ... Je to pro mě trochu velké sousto, ovládám slušně okna, linux ne (pokud víte o nějakém návodu jak snadno a rychle), mám tam mimo jiné SATA disk, takže to není sranda a tak jsem udělal prozatimní provoz pod oknama s těmito problémy. Díky za reakce.