» Poradna » Programy

Max. počet uživatelu - Windows

Dobrý den

rád bych se Vás zeptal, zda nevíte jaký je maximální počet připojených uživatelu na složku pro OS:
Windows Xp Pro --- 10users
Windows 2003 Server --- ?
Windows 2008 Server ---?
Windows 7 Pro ---?

Případně zda máte nějaký nápad jak řešit sdílení adresáře pro cca 70 uživatelů? Možno řešit i linuxem? (nevím zda Samba má nějaké omezení)

Děkuji za odpovědi

Honza

Odpovědi na otázku

Desktopove systemy MS Windows... max.10 users
Serverove systemy MS Windows... podla poctu uzivatelskych licencii
Linux (Samba) ... neobmedzene

Tak nevím, jak Windows Xp, ale já jsem teď schválně na Windows 7 HomeP zkoušel a došel jsaem k 26 a to zdaleka určitě není konec. Myslím, že by jich šlo vytvořit i víc, ale kde jsou ty limity nvm. Chtěl bych upozornit, že pro síťové účely je to nepoužitelné.

Ty si to skusal z 26 pocitacov (resp. 26 roznych IP adries)?

Asi jsme se špatně pochopili - spíš já jsem špatně pochopil, co dotyčný chce. Ano chce založit síť s cca 70ti uživateli - na to bych však použil Linux