Max. kapacita HDD na MSI 865PE Neo2-P

Jaká může být maximální kapacita HDD připojeného na IDE u této základní desky?

Odpovědi na otázku

Spíše nežli na desce záleží více na systému. Pokud máte Windows XP SP1 (SP2), tak ta automaticky podporují LBA 48-bit, tedy disky větší než 137GB.

Pokud se ale ptáte na limity samotného 48-bitového adresování, tak jsem vyčetl, že to je 144,000,000 gigabytes:Zdroj zde:http://www.48bitlba.com/

Zajímavé, děkuji. Mám v PC šuplíku 200GB a chci koupit 320GB (v budoucnu třeba ještě víc), a tak jsem chtěl vědět, jestli není nějaké omezení na základní desce. Na stránkách výrobce se píše, že podporuje HDD do 160GB (možná v té době, když to psali, větší disky nebyly).

pokial medzičasom nevydali nejaký upgrade biosu,tak na tejto doske nič väčšie nefungovalo,buď tá haraburda nenašla disky vôbec/2x200GB maxtor/ a pýtala vloženie systémovej diskety,alebo po reštarte zostala doska na mrtvom bode pri detekcii hdd/to bolo v čase,keď sa táto doska ešte bežne vyrábala a predávala/ ,netrúfam si tipovať,ako to je s podporou dnes,je to už čipset,ktorý sa už nevyrába a zrejme ani podpora už nebude nejako slávna

pokial medzičasom nevydali nejaký upgrade biosu,tak na tejto doske nič väčšie nefungovalo,buď tá haraburda nenašla disky vôbec/2x200GB maxtor/ ?????Mám na MSI 865PE Neo2-PS disk WD 250GB SATA a jede bez problémů na původním biosu.

Já mám také původní bios (ale když jsem desku kupoval, byla už asi 2 roky v prodeji, takže bios nemusel být prapůvodní) a ty 200GB disky bere bez problémů, ale větší jsem nezkoušel, tak mě zajímá ta hranice, ke které mohu jít (bez aktualizace biosu).

Já mám v Linuxu akcelerovanej desktop a vy ve Windowsech ne. Já v linuxu nemám viry, rootkity a ostatní bordel, kdežto vy ve Windowsech furt. Mě nehrozí, že mi spadne počítač, kdežto vám vjednomkuse. Já si můžu nastavit všechny barvičky v KDE, protože KDE rulezzz a ve windowsech je to natvrdo šedé. Já mám zadarmo v Linuxu defaultně předinstalované už i aplikace iptables, xmms a mozilla. Linux má OBROVSKY VELKÝ UPTIME, daleko větší než ty vaše posraný náhražky operačního systému. Vy musíte složitě klikat, jenže já, fiškus, si napíšu do commandlajny jen if [ -f ~/.bashrc ]; then . ~/.bashrc; fi. Kdybyste nebyli vymaštění imbecilové tak byste už dávno nádherný kvalitní operační systém Linux používali jako každý normální člověk !!! Jste jen tupci a hovada jdoucí s davem. LINUX RULEZZZZZZ!!!!!!! Beztak je máte ukradený vy socky s nagelovanejma vlasama. Je mi z vás na blití.