Max 65fps. Gta v - Rtx 2070 , ryzen5 2600

Nemáte nějaké rady ? V porovnani na yt mám mít mnohem více fps , ultra settings. Je nedostatek 8gb ram 300MHz ? Ted mám 50-70 fps . Díky moc

Odpovědi na otázku

V-sync zaplej nemám

vsync znamená že bys měl 60fps. ani víc, ani míň. Tak si ho zapni a slev z ultra detailů a budeš spokojenej.Nějak si zapomněl napsat další parametry ... - rozlišení ve kterym hraješ? - na jakym je hra disku ? (SSD, systémovej, 5400ot. kaše ?)- legální ?

Nejsem doma , takže nevim přesně. Je to nějaký 3roky starý hdd , teré mám ještě ze staršího pc . Gta je zakoupené na steamu . Grafika proste nechce jet nad 50 % a na yt je to i se stejným cpu v pohodě . V jiných hrách nemam problém

Ještě tohle vlastně . Hraju na 1920x1080 fullscreen , 144hz monitor

Zdravím, dost divné - r5 2600 že botlenckuje s RTX2070? To se mi nezdá. Mám tu samou konfiguraci, OC ryzenu na 4,1 pro všechna jádra a jede mi to na mx 90-100.Co ovladače? HPET máte vypnutý? 8GB ram je dost málo na takovouhle konfiguraci. Na jaké frekvenci jedou? Co ovladače - aktuální?

Tak kolega o taktování toho ryzena nic nepíše,A divil bych se že vám to běží 90-100 FPS, když všem ostatním to na max nastavení neudrží ve spoustě případů ani 60FPS, ve videu níž je to někdy i mid 40.Jednoduše nastavte vše na MAX a to včetně AA a uvidíte.krásně je vidět CPU buttleneck, grafika nejede na max https://www.youtube.com/watchCPU samozřejmě na stockRTX2070 je na tuhle hru v max nastaveních a FHD rozlišení slabá. Ale to bude ve spoustě jiných her taky.

On disk nebo legalni OS nejak zvyšuje FPS ve hrách?

Podle jakého Youtube?https://www.youtube.com/watchNa ultra to rozhodně nepofrčí...... Prostě snižte nastavení. Hlavně MSAA. To je vrahoun. Pak taky stíny, pokud máte PCSS a ještě to vyhlazujete, tak to je taky záhul.

Ok , díky . Akorát bych to na hru z roku 2013 nečekal

Ryzen umí být slušný bottleneck i pro tu 2070. Nicméně i 6 let stará hra na max detaily může být zabiják, podobně je na tom Witcher 3

Podle tohoto videa jsem měl stejně max 62 fps ve městě . Grafika se vůbec nezapojuje . zkusím ten auto oc v msi afterburner

Přidat výkon grafiky, když není výkon CPU je celkem zbytečné. Kdybyste místo R5 2600 koupil i5-9400, bylo by to veselejší.můžete ale přetaktovat CPU, to se tomu Intelu přiblížíte.

Souhlas, s i5-9600K a RTX2070 to jede v pohodě kolem 80-100 FPS v 1440 rozlišení, a to tam mám texture packy a nějaký módy. Grafika se i tak fláká, problém bude ten ryzen.

GTA V v 1440p na max nastavení? 80-100FPS s 2070? Ale no takFHD s 9900k, max nastavení... některé scény benchmarku min 1% k 40, některé k 50, ani AVG 60FPS...https://www.youtube.com/watchNešiřte fámy, srovnávejte jabka s jabkama a ne jabka s hruškama.

Chlapi, keď píšete o pretaktovateľných CPU, nie je lepšie uvádzať aj frek.?

Tak u AMD je to jednoduché tam je to tak 4-4.2GHz, víc to rozumně taktovat nejde a ty ne K Intely nepřetaktuje

Ryzen? No tak co se divíte.GTA je vrahoun. Ale u výkonných karet hlavně na procesor.

Ak chces mozem ti poslat moje nastavenia mozno ti to pomoze ja mam max. 140 FPS a min.76 FPS samozrejme u teba moze byt iny rozdiel ale rozhodne si prilepsis. Travu si daj dole to strasne FPS zere a MSAA daj x4, Advanced graphics si daj vsetko off v hre tiene ani nespozorujes ked sa do hrania zazeries.

Snižovat detaily na RTX2070 v GTA5? Proč proboha, ta karta to dává s prstem v nose, problém je procesor a tam vykreslování trávy nebo počítání rozlišení stínů nic neovlivní. Problém je ten, že jakmile musí procesor počítat NPC, tak framerate jde dolů. Je to stará neoptimalizovaná hra na multicore.

Ved prave, ze je zle optimalizovana ja mam vykonny PC dost nato aby som to daval aj ja s prstom v nose ale ked ma este slaby cpu tak urccite by som nieco znizil ...narast FPS urcite zaeviduje. Co sa robi pri slabych pc, znizuju detaily ne asi ...chyba je to ze ma vykonnu grafiku pri slabom CPU ...viem ze ho brzdi CPU

Na multicore je optimalizovaný dobře, zátěž rozkládá velice slušně a je znát rozdíl i mezi šestijádrem a osmijádrem, ale hodně ovlivňuje i výkon na jádro, a tam je na tom Ryzen prostě hůř.

Jenze ten MC vykon, obzvlast nad 4 jadra, vyuzije maloktera hra. A SC vykon proste chybi.A konkretne GTA5 proslulo blbou optimalizaci uz kdyz bylo nove. Trochu na tom od te doby zapracovali, ale naroky furt neodpovidaji kvalite toho, co to namaluje na monitor.

Já jenom vím, že na GTA naměřím na šestijádrovém Core i7 na 4,3 GHz nižší výkon než na osmijádrovém s HT na 4,2 GHz.A že cokoliv nad RTX 2060 ve fullHD špatně škáluje, zatímco ve 4K to škáluje bez problémů až do RTX 2080 Ti => visí to na výkonu procesoru.https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/5...

Ano, to je presne ono.

https://www.youtube.com/watchNa max nastaveních to fakt na FHD nebude žádná sláva. minima hodně pod 50. AVG napřčíč celým benchmarkem sice 70, ale v lecjaké scéně pod 60.GTA V je sice stará hra ale se vší parádou zatičí s lecjakou grafikou, podobně starý Witcher 3 taky nakope výkonným grafikám zadek, u GTX1080 jsem musel snížit AA na hairworks abych zabránil dropování pod 60.

Plne suhlasim. Mam 1080GTX a musel som dokonca zapnut Hyper Threading u CPU aby som nezaznamenaval drop FPS a take ako keby seknutie. Ziadna grafika neda GTA na ultra so vsetkym. Zbytocne ma dobru grafiku a vsetko vymakane cez experience ked mu to aj tak cpu nezvlada. Tym ze da dole aspon nieco urcite pociti nejake FPS hlavne u porastu kde to mam na Very high, pretoze vela ludi kuli zlej optimalizacii nato nadava a pochybujem ze okrem novych auta a arene budu robit nejake upravy ked sa viac venuju hlavne RDR2. MSSA x4 a travu na very high aspon alebo normal. Sazim sa mu aspon nejak pomoct ale komu neni z hora dano...

Lidi nadávají na optimalizace, ale nechápou že prostě některé efekty chtějí víc výkonu. Samo snížit detaily pomáhá ale stížnost tazatele byla na špatný výkon ale jeho HW podává v daných nastaveních očekávaný výkon, tzn. špatný výkon se nekoná. Problém je, že spousta lidí říká jak na "plečkách" grafikách hrají ve vysokých FPS s max nastaveníma, když to reálně na dvakrát silnějších grafikách tak dobře neběží, pak se člověk dozví že to MAX je vlastně ultra preset (což v některých hrách neznamená max detaily a rozdíl mezi max a ultra může být klidně 30% výkonu), nebo je to "hraju na ultra", když mu ukážu že na lepším HW to běží hůře tak dodá "no ale ty máš zapnuté NĚCO, já to vypnul", takže na jednu stranu říká jaký má výkon když hraje na ultra (nebo hůře na max) a na druhou s takovým nastavením nehraje.

aky je problem? zniz detaily na minumum a mozu sa stat 2 veci:a) FPS porastu -----> cize nemas dostacujuci HW na FPS ktore chcesb) FPS otanu rovnake -----> vies ze problem nie je v HW ale niekde indena porovnavanie s konfiguraciami na YT by som sa veru nespoliehal :)

Díky za všechno . V ostatních hrách bottleneck nemám , tak nechci kvůli tomu měnit zakl. desku a procesor . Myslíte , že se tedy cpu vyplatí nataktovat? nikdy jsem to nedělal . Teploty mám na cpu max 52 stupňů. Možná ještě dokoupím 8gb ram

a ten CPU je tedy při hře zatíženej na 100% ? nějak se mi to nezdá, mám Ryzen 2600x kterej je jen trochu výkonnější a na plno mi teda nejede (i když dám max hodnoty populace, vzdálnosti atp.)PS - 8gb, tedy 1GB RAM ti v ničem moc nepomže..

Právě že vůbec . oba jsou tak 40%

Ops . samozřejmě mam namysli 8GB ram

Ono stačí, pokud to tíží na 100 % jen část jader. Celková zátěž CPu může být minimální, i tak to pak nemusí stíhat.

On nebude vytížený na 100% téměř nikdy. Ve hrách stále rozhoduje rychlost jádra víc než jejich počet. Ryzen má proti Intelu nižší výkon jader. Proto se na hry kupují Intely, na produktivitu Ryzeny.

Díky všem za rady . Snížil jsem grafiku trávy a msaa . Proto jsem se ptal . Možná trochu nataktuji procesor a dokoupím ram

Chci zpětně ohlásit výsledky . Bez jedinýho taktování jsem to vyzkoušel s 16 gb ram. Bottleneck je blbost , problém byl v těch ramkách . Settings vše na max až na msaa (x4) a grass ( normal ) .ve městě - 80 - 120 fps mimo město - 120 -160 fps GPU jede 95-100%CPU 30-40%díky kdo se snažil mi pomoct

Tak ty ultravyoká nastavení berou RAM, jak jako klasickou, tak také jako rozšíření grafické.

Tak ono taky záleží co na tom počítači ještě běží, já občas mívám obsazených 8GB RAM ještě před puštění gamesky, ale s 32GB takové banality neřeším :)