» Poradna » Programy

Maturita informatika excel, access

ahoj,

za měsíc maturuju z počítaču a nechápu excel a access. V excelu nechápu funkce sumif, countif a takové a v accessu nechápu ty akční dotazy je jich asi 5. Nevíte o nějaké knižní publikaci nebo internetové stránce, kde je to dobřé vysvětleno. Něco jsem si půjčila, ale všude je to dost složitě a my máme lehčí výpočetku, takže nebereme ani všechno co je v těch knihách. Pomozte prosím. Děkuji. Tereza

Odpovědi na otázku

http://www.techonthenet.com/excel/formulas/sumif.php...

SUMIF je podminena suma, =SumIf(A2:A6, ">=2001", C2:C6)
napriklad secte jen hodnoty policek z oblasti C2 az C6, pro ktere plati, ze hodnota v A2 a A6 je vetsi nez 2001.

Excel, Access a vsechny podobne programy maji mimo jine i napovedu. Staci stisknout F1 a vse je kupodivu velmi rozumne vysvetleno. Zakladni podminkou je ale zkouset a prochazet si priklady. Na prikladech ty funkce musis pochopit; no a pokud nepochopis, tak bys nemela odmaturovat...

PS: A nerikej mi, ze nemas schopne spoluzaky, pripadne ti ucitel neni ochoten dodatecne pomoci.

"za měsíc maturuju"

Já bych to tak nehrotil. Maturita na podzim - maturita jistá.

Ano. Podzimní listí, maturitu jistí....

Také existuje učebnice formátu A4. Jsou to dva díly. V prvním je zadání mnoha úloh, ve druhém jejich podrobné řešení. Stačí navštívit knihkupectví či knihovnu.

v knihovně už jsem byl, ale tady o tom co jste říkal jsem neslyšel. Můžete mi napsat název knihy prosím Vás?

Ahoj Terezo! Za co se stydis, ze se neumis podepsat a menis si i pohlavi.

na ty dotazy v accessu (jestli myslis select, insert, update, delete atd) jsou tam klikatka, vsechno ma napovedu, co na tom nechapes?

pokud se nechces ucit naspamet kam mas kliknout, tak se nauc zaklad SQL a pis ty dotazy do konzole, neni nic jednodussiho

Pokud se nemýlím, tak informatika je volitelný maturitní předmět. Možná jste udělala chybu, že jste si nezvolila např. matematiku. Je také možné, že právě počítače jsou pro Vás nejmenší možné zlo.....