» Poradna » Ostatní

Maturita 2016 podzi

Dobrej, včera jsem ztratila penězenku s občanským průkazem. Doma jsem našla pas jenže bohužel je propadlý a v pondělí mam jít ke zkoušce a nemám se tam jak prokázat. Můj jediný doklad s fotkou je ten propadlý pas.Nejspíš jsem nahraná že?:(

Odpovědi na otázku

Zájsť na PČR a vydajú Ti dočasný doklad

Děkuju ti!!:) ja myslela, ze uz jsem uprimne nahrana:(

neměl by být dospělý maturant samostatný a použitelný v běžných životních situacích a problémech ?

Bohuzel, v dnesni dobe to funguje uz trosku jinak. Mam takovej pocit, ze dnesni maturanti nejsou vubec pripraveni na realny svet a castokrat si i v zakladnich rozhodnutich a vecech nevedi rady (vypada to jako by meli strach z odpovednosti za svoje rozhodnuti...).

Ono o něčem je to kdy maturuje.... Ono to s tou samostatností a použitelností i s rozumem nebude až tak žhavé :(

Myslím, že nejsem jediná, komu se kdy povedlo ztratit peněženku. A vím, co v takých připadech dělat, jenže na úřadě dostanu papír, a s tím nic moc neudělám... Ja potřebuju ke zkoušce i fotografii. A policie ČR mě upřímně vůbec nenapadla, tak mi to promiňte no...

Ono kde taky jít kvůli ztracenému dokladu - k řezníkovi? To je o tom logickém uvažování....... Ono i ten propadlýdoklad s fotkou a s potvrzením o ztrátě OP stačí.... No hodně štěstí u "zkoušky z dospělosti" - i když vidím že moc to "dospělé uvažování" nejde

v tomhle případě to beru jako vliv předmaturitního stresu - doufám, že jinak by ji to snad napadlo...

Nemyslite si, že mě to nenapadlo. Vzit papir a propadlý pas -,-" jenze v podminkach je napsnao paltny doklad... A co ja vim, ze ja pojedu 100 kilaku do skoly, kde mi reknou ze s timhle me nevemou, proto se tady ptam. Ono je lepsi se zeptat a byt o neco chytrejsi, nez se nezeptat vubec a udelat nejakou blbost ;) Ja dekuji, že mi přejete štěstí, a to myslím vazne, i přesto, že to přejete s nádechem sarkasmu;)

Ja chci najit jen jiny reseni nez je tohle...

Jde o to, žes napsala, že tě po ztrátě občanky nenapadlo jít na Policii - to je to nejpodstatnější. Protože při nenahlášení ztráty dokladu ho Policie nezneplatní a čím déle bude někde kolovat tvoje zatím oficiálně platná občanka, tím do většího průšvihu se můžeš dostat. O to jde především.

To udělá i městský úřad

Tedy při ztrátě stačí jít na úřad. Krádež OP je lepší nahlásit Policii.

hmm, ten ale o víkendu nefunguje. Není záhodné to nahlásit co nejdřív? Pokud by občanku dejme tomu ztratila v pátek v noci, tak jako může nějaký chytrák mít celý víkend na to ji dostat do průšvihu...Já bych na tu služebnu PČR zašel stejně - čistě pro jistotu.

Mám pocit, že policii tohle opradu nebude zajímat. Je třeba to ohlásit na obecním úřadě v místě trvalého bydliště. Policie by to řešila v případě, že by šlo o krádež. ☺

tak řekněme, že ji tu peněženku mohl někdo vytáhnout z kapsy... Výsledek je stejný, nemusela si toho ani všimnout...

Jo jasný, no tak to je pravda :/

Není to vůbec pravda.ZTRÁTA OP = Městský úřad, i ten OP zneplatní.KRÁDEŽ PENĚŽENKY I DOKLADY = Policie

U Vás aj nové OP dáva MÚ?

vydává, nové po skončení platnosti starého i po ztrátě. Vydává i pasy.

Propadlý pas samozřejmě není platný doklad. Rady už tu padly - tak jen připomenu, že ztrátu OP jsi povinna nahlásit neprodleně, jinak se vystavuješ riziku pokuty až do výše 5 000 Kč. Ztrátu OP nahlásíš kterémkoliv úřadu s rozšířenou působností, v případě odcizení taky na Policii ČR. Vystaví ti náhradní doklad totožnosti a do 15 dnů pak musíš požádat o vydání nového OP. To neokládej, jinak je tam pokuta taky 5 000 Kč.

Faktom je, že isté veci človek nerieši ani o nich nepočuje 18 rokov a tak riešenie problému, kde nie sú dni, ale hodiny môže človeka zaskočiť. Kto si nemenil OP, nemusí vedieť o tom nič. Ani ja (som od tazateľky o dosť staší) som nevedel čo po platnosti OP. Niekto mi povedal, že bude pokuta, ale nebola. Dali mi náhradný doklad a s tým som fungoval normálne. Ani slovo o tom, že mením OP 2 mesiace po platnosti. Nezažil som to, tak som o tom nemohol vedieť a predpokladať sa to nedalo (neplánoval som výmenu po konci platnosti)

Okamzite zajdi na PCR a nahlas ztratu obcanky. Sepisou s tebou protokol, vydaji ti docasny doklad a ty budes do budoucna alespon castecne kryta v pripade, ze by nekdo tvoji obcanku zneuzil...

Dobře, děkuji.

Skús byť 1. na PČR a možno stihneš maturitu bez posunu čo i len o minutu. Ale ja by som hneď volal do školy, nech počítajú s tým, že som na PČR a budem meškať. Myslím si, že na 100% stihneš aj políciu aj maturitu

Joo, kéž by šlo přijít pozdě. To bohužel nepujde, pokud to nestihnu, tak bohužel příští termín. Jedná se totiž o státní zkoušku a tam človek musí byt vcas. Ale ja se budu snazit udelat vse proto, abych to stihla... A moc děkuji:)

Neverím, že o 7:00 začnú skúšať všetkých. Ak sa dobre pamätám, skúša sa podľa náhodného poradia a je na študentovi, či ide prvý, alebo posledný

Nene, to jsou písemný:) v zari se delaji na spadove skole a tam zmeny nejdou:)Jinak máte pravdu, ale to je školní maturita, a tam se to můze posouvat:) samozřejmě po nějake domluvě předem:)

služebny Policie fungují i o víkendu. A to nahlášení ztráty je nezbytně nutné i kdyby jí nemohli vydat náhradní doklad!

Myslím, že tvá hlavní starost by měla být co nejdřív na Policii nahlásit ztrátu dokladu, aby si na tebe někdo nevzal půjčku nebo ti pak nechodily pokuty atd.

Jasný, rozumím.

Přiznám se, milá "maturantko", že mám neodbytný dojem z toho, že na PČR tě - mírně řečeno - vyhodí. Doklady vydávají obecní úřady.

Potvrzení o ztrátě nebo zcizení a i zapsání do registru neplatných dokladů ZÁSADNĚ PČR !!!!!!!!

Jenže to jí bude asi prd platné. S tím potvrzením musí zajít na Oddělení OP na magistrátu a tam jí vydají náhradní doklad, potažmo si tam hned požádá o nový. Ale to "pár" dnů trvá a pokud nemá žádný jiný platný doklad (ŘP, pas), tak bude potřebovat min. ještě rodný list. ☺

Upřímně, proto mě ta PČR překvapila, vim, že se toto právě řesí na úřadě, ale i nejspíš na polici...

Doklady vydáva policia. Obecný úrad max niečo o pobyte

Nevím jak v SR, ale v ČR jsem si vždy pro pas nebo novou občanku šel na městský úřad.

Před cca 20 lety bylo vydání OP ještě záležitostí policie. To ovšem nic nemění na faktu, že v současnosti jdou všechny doklady přes městský úřad.

Tak v SR sme na tom vyššie - OP meníme na polícii SR

V ČR republice vydávají OP, ŘP i CP příslušné úřady obcí s rozšířenou působností. PČR vydává doklady týkající se střelných zbraní. Všechny tyto doklady jsem měnil tento rok, tak vím o čem píšu.

tě snad pozná někdo ne?

Maturuju se na spádové škole, což je uplně na jiné než studuju

Všem moc děkuji za rady!!:) já už se bala, že mě čeká květnový termínJe to k neuvěření, ale volal mi kamarád, že má pro mě něco, co nejpíš zítra nutně potřebuji:D Ano, peněženka se mi vratila i s občankou, jen bez peněz, ale to už je detail:). Peněženku našel jeho strejda:). Mám to ale štěstí!

Zajtra napíš či si prešla s vyznamenaním. Pekné šťastie

Asi jen opakuju řečené - ale - ztratil-li jsem doklady, zajdu na Policii. Mám-li problém s prokázáním totožnosti ve škole, tak je to skoro až zvláštní, uvážím-li, že jste do té školy jistě nějaký ten týden chodila.... jistě by Vám neodepřeli možnost vykonat zkoušku na základě náhradního dokladu.Od obou mých maturit už je to nějaký ten pátek - ale ztotožňování studentů jsem si nějak nic nevybavil - navíc jsme na obou školách měli studentský průkaz (školou vydaný - i s fotkou) - řekněme "index", nemluvě o ISIC kartách atd... nevěřím, že z takto formálního důvodu by škola odmítla připustit studenta k maturitě.Jestli by mně ale něco URČITĚ NENAPADLO - zeptat se na fóru IT magazínu..

Jinak dala jsem na netu vyhledat ´maturita - poradna´a naslo mi to tuto stranku, az po pridani prispevku jsem koukala, ze se to tady tyka pocitacu, ale nemazala jsem to, a jak vidno, lidi byli i tak hodní a odpovědeli;). A uprimne, i kdybych to cedela, tak se tu zeptam... Moje zoufalost by mě k tomu dohanala. A teď zopakuji řečené já, maturuji na spádové škole, a tam jsem nikdy nepáchla, nikdo mě tam nezná a žadný studenský průkaz jsem nedostala, měla jsem ho naposledy v druhaku a to jeste k tomu na jine skole nez jsem doposud studovala;) Isic kartu nemam, byla by mi k nicemu. když jsem psala, že nemam cim se prokazat, tak to tak prostě bylo.