Matshita BD-CMB UJ-120 ATA Device

Zdravim, chtel bych se zeptat, zda nevite, kde sehnat k teto NB mechanice aktuálni firmware? Moje verze je 1.0. Mechanika je na NB od ASUSU a na jejich podpoře FW není. Našel jsme zde, ale ten nejede - www.firmwarehq.com ... . Jako systém používám Win 7 64bit. Děkuji

Odpovědi na otázku

Panasonic je známý tím, že nové firmwary pro tyhle mechaniky dává k dispozici pouze výrobcům HW (výrobci notebooku), na něm potom je, jestli dá nový firmware k dispozici

v čom má Rover623 pravdu je v tom,že sa jedná o OEM mechaniku od Matsushita Corp./ktorá vlastní obchodné značky Panasonic,Technics,Toshiba,AIWA,Hitachi/ a firmware dáva výlučne svojim obchodným OEM partnerom,samostne na priamy download Matsushita pre koncového užívatela nedáva k dispozícii nič,takže treba pozrieť do papierov k notebooku,ako tú mechaniku označil Asus a hladať firmware na stránkach Asusu

to všechno víme, ale asus ji na stránkách k dispozici nemá co se týče FW.

Taky jsem to chtěl řešit a narazil jsem stejně jako ty - ta mechanika je strašně vybíravá na palení "značkových" DVD - chyba kalibrace výkonu. Na ASUSU je mrtvo co se týče mechaniky už od doby co jsem koupil M50-SA.
Snad někdo poradí, já se dostal až úpravám binarního kódu, ale to už je na mě moc...

Dobrý by bylo, kdyby někdo poradil jak rozchodit FW 1.4 jak jsem dal do odkazu, FW existuje, ale na ASUS ho nejde aplikovat. SONY v podpoře také nabízí FW 1.4, stejný problém na ASUSU nefrčí.

Sony koukám požádal a uvolnil soft na jejich hardware "http://esupport.sony.com/US/perl/swu-download.pl... ASUS se na to vykašlal... chtělo by to upravit, aby se to "nebránilo" spustit i na ASUSU...

Matshita/Panasonic kryptuje svoje fw - preto je to problem.. z toho isteho dovodu je len malo upravenych fw (RPC1) pre tuto znacku..

jak to tedy upravit?

Tohle je odpověď od ASUSU,

Dobry den,
Bohuzel je mi lito, ale FW pro notebooky je OEM verze a musí byt upravena
pro pouziti vyrobku ASUS.
Dle Taiwanu opravdu jinou verzi nemame a jedinou moznosti bude vymena
mechaniky...

(verzi mají pouze 1,0 - tu, kterou mám Já)

Přitom zde je verze 1,4 ale problém ji upravit pro ASUS je asi obrovský ....

http://esupport.sony.com/US/perl/swu-download.pl...
http://www.firmwarehq.com/download_1780-file_EP0000... ...

Problémy tudíž s touto mechanikou jsou, proto existuje novější FW, ale bohužel Já ho nevyzkouším .... jestli to chápu dobře.

...ješte mě tak napadá jestli neexistuje nějakej soft aby se Asus "tvářil" jako Sony jen na přepsání firmware, pořád mě to připadá výhodnější, než cpát fyzicky do Sony...

nebo udělat nějaký zasah do registru, něco přidat nebo tak, po aktualizaci fw to vratiti zpět .... ale na to bych potřeboval radu