» Poradna » Programy

Matlab-Arduino

Zdravím, chtěl bych se optat, zda jde nějak tento kod z matlabu udělat i v arduinu, nikde nemůžu najít, zda arduino umí počítat v maticích uhel=[uhel1a uhel2a uhel3a; uhel1b uhel2b uhel3b];uhel1=uhel(:);uhel1=sort(uhel1);uhel2=[0;uhel1];uhel3=[uhel1;0];[M,I]=min(abs(uhel3-uhel2));odhad1=uhel1(I);if odhad1>=180 odhad2=odhad1-180;else odhad2=odhad1+180;endid1=find(uhel>(odhad1-2)&uhel<(odhad1+2));id2=find(uhel>(odhad2-2)&uhel<(odhad2+2));id=[id1;id2];uhel(id)

Odpovědi na otázku

Ano, nějak to udělat jde.

Matice jde reprezentovat jako pole polí, navíc "arduino jazyk" je v postatě jen C++ takže to učitě jde udělat i na Arduinu.

Arduino se programuje v jazyce wiring (podobné jayzku C), což umožňuje si to naprogramovat. Přímo kód Matlabu to však není schopno vykonat.

Ano, můžeš ten kód přepsat do wiringu. Ale úplně nechápu, k čemu ti uvnitř Arduina bude.

Souhlas, arduino na takový typ úkolú není vhodný. Vúbec nechápu nač se vúbec o to pokouší. To už je spíš na to vhodnější Raspberry PI.

proč bys měl kód pro matematický software chtít přepsat do mikrokontroleru? Ty s tím chceš zpracovávat nějaká data ze senzorů, nebo jaký je smysl toho?