» Poradna » Ostatní

MATEMATIKA,pořád jedna chybí

Tři muži přišli do motelu :
Recepční uvedl, že pokoj stojí 30 Kč, a tak každý z mužů zaplatil 10Kč.
Všichni odešli na pokoj.
Po chvíli recepční zjistil, že cena je nižší a činí 25 Kč.
Vzal tedy 5 Kč a poslal poslíčka, aby je vrátil. Ten však nevěděl, jak
rozdělit 5 Kč na tři stejné díly, proto každému z mužů vrátil jen 1Kč
a 2Kč si ponechal...
To znamená, ze každý z mužů nakonec zaplatil 9 Kč...Je to tak??
To je dohromady 27 Kč... Je to tak??
Poslíček má v kapse 2 Kč...Je to tak??
To je dohromady 29 Kč... Je to tak?? Tak kde je, kurva, ta koruna?!?!

Odpovědi na otázku

Hezký, nebudu to kazit odpovědí.

Ty vole, Ztratila se!?

Já vím.

Pane Jó. Izba za 30 korun ?? Pod jakým mostom to spali ??

Že kde je? Tam kde má být Je tam chyba. Indice: 28

Zaplatili 27, z toho byl pokoj 25 a 2 si nechal poslicek. Kde ti co chybi?

Zkouší z nás dělat blbce...asi...

Ne, oni zaplatili 28 Nevidíte to tam?

Můžeš nám prosím tě nějak matematicky zdůvodnit, proč zaplatili zrovna 28 ??

Sezen si 30 jednokorun a zkus si to vyzkouset v realu.

Podobně jako jemu chybí ta koruna

to je staré a blbé

To s tou mouchou co létá mezi lokomotivama také, a přesto se to dostalo do linkuj.cz. Přitom je to klasická trojčlenka, nebo také cvičení na součet řad pro každého.

Je fakt, ze poprve jsem tento priklad take resil souctem rad. Tady je videt, ze znalost matematiky muze nekdy zatemnit mozek tam, kde staci pouzit selsky rozum.

Mám knihu Tajemství času, kde jsou pro odlehčení drby o fyzicích. Jsi ve skvělé společnosti. Podle výsledků na tom odkazu z linkuj, je to u vzdělaných lidí naprosto běžné.

Fakt č.1 - Všetci žiaci sú ryby.
Fakt č.2 - Niektorí žiaci sú mloci.
"Preto niektorí mloci sú ryby."
Áno alebo NIE?

Máš smůlu, měl jsem 10 bodů.

Klasickej tunel

musite to počitat odzadu něbo tag nějak pak vám to výjde..tam sou chytáky.některý čísla nejdou dělit..

3 muži chtěli 1 pokoj za 30 Kč, takže 30/3 = 10 Kč.
Recepční zjistil, že pokoj ale stojí 25 Kč, z toho plyne, že vydělí 25/3= 8,333333 kč, po zaokrouhlení to je 8,50 Kč (v Česku bohužel nemáme třicetníky, ale už jen padesátníky).
Když vynásobí 8,50 x 3 = 25,50 Kč, tak zjistí, že musí vrátit mužům 4,50 Kč.

Takže 4,50/3 = 1,50 Kč. Poslíček tedy musí vrátit každému muži 1,50 Kč a sobě si dá 0,00 Kč.

Spokojenost??? Buď je blbý ten recepční a vyčůraný je ten poslíček, anebo ten kdo to psal (špatná dedukce/indukce - vyjma toho poslíčka).
Každopádně chápu toho poslíčka, že mít 2 Kč nebo 0 Kč je dneska setsakramentsky velký rozdíl!!!

To je blbost,čti pořádně.
Recepční nic nedělil,ale poslal 5kč.

To není blbost, ty čti pořádně. Já jsem napsal "jiný" postup, jak to mělo být...

Taky trochu geometrie:
Unikátní hlavolam, který obíhá zatím bez vyřešení po americkém internetu jsme pro Vás připravili SEM
viditelne.prase.cz ...
a budeme rádi, pokud ho první vyřeší někdo z Vás?

BTW: Já jsem to už vyřešil

3/8=2/5?

Mi nehovor, že by to na "americkom" internete nikto nevyriešil....
Mimochodom, tu na poradni to bolo tiež, možno polroka dozadu

Na tom praseti je to i s touhle poznámkou (o tom že to ještě nikdo nevyřešil) už několik let. Ale problém je to IMHO furt zajímavý.

To není problém, to je klam, jak správně identifikoval haha.

Nejsou stejné